Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Podcast: Shirly Karvinen ja Sara Sieppi olivat riidoissa puoli vuotta – "Emme puhuneet toisillemme"

Pasi Murto/All Over Press
Julkaistu 11.09.2024 11:10
Toimittajan kuva
Katja Lintunen

katja.lintunen@mtv.fi

Sara Sieppi on vieraana Shirly Karvisen podcastissa.

Somevaikuttaja Sara Sieppi on vieraana tänään alkaneessa Dear Shirly -podcastissa, jota luotsaa juontaja Shirly Karvinen. Karvisella on Podme premiumissa julkaistavassa podcastissa joka viikko vieraana julkisuudesta tuttu henkilö, jonka kanssa hän pohtii kuuntelijoilta tulleita kysymyksiä.

Sieppi kruunattiin Miss Suomeksi vuonna 2011, kun taas Karvinen 2016. Kaksikon ystävyys alkoi Karvisen missivuonna. 

– Me olemme olleet niin nuoria ja se, miten paljon me olemme kasvaneet. Totta kai, kyllähän meilläkin on ollut vuosien varrella erimielisyyksiä. Itse en ole välttämättä osannut käyttäytyä ihan niin kuin pitää. Sehän kuuluu ihmissuhteeseen, Karvinen kertoo.

– Olemme olleet riidoissakin. Eikö ollut yksi vuosi, että me emme puhuneet toisillemme, Sieppi kysyy.

– Ei ollut kokonainen vuosi. Puoli vuotta, Karvinen korjaa.

Karvinen muistuttaa, että tapahtuneesta on kauan aikaa.

– Se oli yksi steppi. Mielestäni oli hyvä, että me kävimme sen. Molemmat istuttiin sen jälkeen pöydän ääreen, että minä olen pahoillani tästä ja sinä olit, että olet pahoillasi tästä. Käytiin kaikki läpi ja elämä jatkui, Sieppi kertoo.

Karvinen ja Sieppi ovat läheisiä ystäviä ja jakavat toisilleen elämänsä ilot ja surut.

– Jos minulla on huolia tai kysymyksiä, olet yksi niistä ensimmäisistä ihmisistä, kenelle keskustelen ja ehkä jopa yksi ainoista, jolle kerron tilanteen 100 prosenttisen rehellisesti, Karvinen sanoo Siepille.

Lisää aiheesta:

Julianna Jokela ja Shirly Karvinen asuvat naapureina: "Todella raskas kanta-askel"Roope Salminen ja Vivian Nick yhteishaastattelussa – tästä syystä he toivat parisuhteensa julkiMe Naiset: Shirly Karvisen ja Sara Siepin ystävyys alkoi yhdestä kysymyksestä: "Olin heti, että milloin nähdään seuraavan kerran"Nikotellen-juontajat Niko Saarinen ja Jenna Mäkikyrö kertovat, millaista on juontaa Suomen suosituimpiin lukeutuvaa podcastia: "Hyvä sisältö puhuttaa jengiä tavalla tai toisella"Sara Sieppi meikkasi Shirly Karvisen tyrmäävän upeaksi – somessa verrataan Hollywood-tähteen: "Näytät aivan Jessica Albalta"Ex-missi Shirly Karvinen MTV:lle: "Ilman missivuotta olisin luultavasti edelleen sekoittelemassa drinkkejä"
Sara SieppiShirly KarvinenSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Sara Sieppi
  • 15.10.08:29
    Seurapiirit

    Podcast: Näin Sara Sieppi kertoi raskaudestaan Sabina Särkälle: "Olen sanaton!"

  • 11.10.13:26
    Sara Sieppi

    Sara Siepiltä onnellisia vauvauutisia: "Sinua on odotettu"

  • 15.8.17:55
    Seurapiirit

    Joku kolhi Sara Siepin autoa – etsii silminnäkijöitä

  • 6.8.18:23
    Sabina Särkkä

    Podcast: Tästä asiasta Sara Sieppi pöyristyi osallistuttuaan ensimmäistä kertaa tosi-tv-ohjelmaan – myös kuvauksissa tapahtui erikoinen käänne

  • 25.6.09:06
    Sabina Särkkä

    Podcast: Sara Sieppi on käyttänyt lähes 60 000 euroa Wolt-tilauksiin – tällaisella summalla Sabina Särkkä on tilannut