Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Podcast: Näin Sara Sieppi kertoi raskaudestaan Sabina Särkälle: "Olen sanaton!"

Sara Sieppi yllätti ystävänsä iloisilla perheuutisilla heidän yhteisessä podcastissa.
Sara Sieppi yllätti ystävänsä iloisilla perheuutisilla heidän yhteisessä podcastissa. PasiMurtoOy/All Over Press
Julkaistu 15.10.2025 08:29
Toimittajan kuva
Rebeca Romero

rebeca.romero@mtv.fi

Sara Sieppi kertoi ystävälleen Sabina Särkälle raskaudestaan heidän yhteisessä podcastissaan. 

Somevaikuttaja ja juontaja Sara Sieppi kertoi hiljattain Instagramissa iloisia vauvauutisia. Sieppi & Särkkä -podcastin uusimmassa jaksossa kuullaan tunteikas hetki, jolloin Sara Sieppi kertoo raskaudestaan ystävälleen Sabina Särkälle. 

Hän saa Siepiltä kirjekuoressa ensimmäiset ultrakuvat tulevasta vauvasta. Onnesta häkeltynyt Särkkä puhkeaa itkuun ja on onnellinen ystävänsä puolesta.

– Maailman ihanin uutinen. Siis apua Sieppi sun on pakko jatkaa. Liikutuin, olen aivan sanaton, Särkkä saa sanottua liikutukseltaan. 

– Sinä, jos joku olet ansainnut tämän onnen. Kaiken tämän jälkeen, Särkkä lisää. 

Podcastissa Sara Sieppi kertoo voinnistaan ja siitä, että on neljän keskenmenon jälkeen luottavainen tämän raskauden suhteen. Vauvan laskettu aika on ensi keväänä.

– Koska minulla on keskenmenotaustaa, en ole aiemmin ehtinyt edes nähdä näitä pikkuisia ultraäänessä. Menin ensimmäistä kertaa ultraan 6+2-viikolla todella jännittynein fiiliksin ja vähän sillä tavalla, että onkohan kaikki mennyt hyvin ja mitä on tapahtunut. Lääkäri sanoi, että katso, täällä se on. Olin ihan, että en kestä. Siellä se on ja kaikki on hyvin, Sieppi kertoo liikuttuneena.

Hän sai tietää raskaudestaan kesällä. Kun testi oli positiivinen, ei hän osannut iloita siitä aivan samalla tavalla kuin silloin, kun teki ensimmäisen positiivisen raskaustestin. Taustalla oli pelko jälleen yhdestä keskenmenosta. 

– Tällä hetkellä on vahva fiilis siitä, että kaikki menee hyvin. Kun tein testin, olimme kesälomareissussa mieheni kanssa. Se ei ollut mikään spektaakkeli, mitä näkee Tiktokissa, vaan tämä oli kahdenkeskinen asia. Toin testin miehelleni ja hän sanoi, että onpa ihanaa. Molemmilla oli tieto siitä, että kaikkea voi tapahtua, koska on neljä keskenmenoa takana.

Sieppi julkaisi viime sunnuntaina yhdessä kumppaninsa Pyry Soirin kanssa tunteikkaita odotuskuvia Instagramissa. 

– Sinua on odotettu, julkaisun saatteessa kirjoitetaan.

Sieppi on kertonut julkisuudessa lapsettomuushaasteistaan ja lukuisista keskenmenoistaan viime vuosina. Sieppi kertoi muun muassa MTV Uutisille haluavansa puhua asiasta avoimesti purkaakseen aiheeseen liittyvää stigmaa. 

Lue myös: Sara Sieppi avautuu keskenmenojensa aiheuttamasta surusta: "Turta, surullinen ja väsynyt"

Lisää aiheesta:

Ilona Siekkinen päivittää raskauskuulumisiaan – yksi lause saa hänet liikuttumaanIlona Siekkinen julkaisi lohduttomia kuvia lapsensa hautajaisistaIlona Siekkiseltä sydäntäsärkevä päivitys: "Jäljellä on pelkkä loputon kaipaus ja ikävä"Esikoistaan odottavat Ilona Siekkinen ja Mikko-kumppani saivat lääkäriltä kaksi vaihtoehtoa: "Meillä on viikko aikaa tehdä päätös"Ilona Siekkinen kertoo musertavasta uutisesta: lapsivedet menivät raskausviikolla 20: "Pikkuinen taistelee nyt"Vuosia jatkunut pääkipu säikäytti – Sara Sieppi avoimena Me Naisissa: "Pelkäsin, että minulla on aivokasvain"
Sara SieppiSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Sara Sieppi
  • 11.10.13:26
    Sara Sieppi

    Sara Siepiltä onnellisia vauvauutisia: "Sinua on odotettu"

  • 15.8.17:55
    Seurapiirit

    Joku kolhi Sara Siepin autoa – etsii silminnäkijöitä

  • 6.8.18:23
    Sabina Särkkä

    Podcast: Tästä asiasta Sara Sieppi pöyristyi osallistuttuaan ensimmäistä kertaa tosi-tv-ohjelmaan – myös kuvauksissa tapahtui erikoinen käänne

  • 25.6.09:06
    Sabina Särkkä

    Podcast: Sara Sieppi on käyttänyt lähes 60 000 euroa Wolt-tilauksiin – tällaisella summalla Sabina Särkkä on tilannut

  • 14.6.20:23
    Sabina Särkkä

    Podcast: Sara Sieppi kumosi shotteja gaalajatkoilla – taksimatkalla kotiin sattui hämmentävä tapaturma: "Hävetti niin paljon"