Pariskunta murhasi pienen pojan ”eläimellistä kamalammalla julmuudella”

2:01img
Julkaistu 09.06.2018 22:45

MTV UUTISET

Kaliforniassa 34-vuotias Pearl Fernandez on tuomittu elinkautiseen vankeusrangaistukseen 8-vuotiaan poikansa ”eläimellistä kamalammasta” kiduttamisesta ja murhasta. Fernandezin poikaystävä Isauro Aguirre (37) tuomittiin kuolemanrangaistukseen.

Asiasta kertoo mm. Newsweek sivuillaan.

8-vuotias Gabriel menehtyi vuonna 2013 vakaviin vammoihin. Oikeuden tuomarin mukaan Gabrielia oli kidutettu monin tavoin. Hänet oli sidottu, näännytetty nälkään, lyöty, ammuttu ilma-aseella ja hänen hampaansa oli lyöty mailalla. Pojan kallossa oli murtuma, hänen kehossaan oli palovammoja ja hänen kylkiluitaan oli murtunut.

Tuomarin mukaan teko oli eläimellistä kammottavampaa, sillä eläimetkin osaavat hoitaa jälkeläisiään.

Todistusten mukaan pariskunta oli rankaissut pientä Gabrielia, koska he luulivat tätä homoseksuaaliksi. Joskus he olivat pakottaneet pojan kouluun tytön vaatteet päällään.

Tuomari totesi pariskunnalle toivovansa, että he tulisivat viettämään unettomia öitä miettiessään, millaista tuskaa he olivat aiheuttaneet Gabrielille.

 - Voin vain toivoa…, että se saa teidät kitumaan, tuomari totesi pariskunnalle.

Tuoreimmat aiheesta

Ulkomaat