PSG ja Bayern München vääntävät jännittävää jalkapallon Mestarien liigan toista puolivälieräottelua Pariisissa. PSG-tähti Neymar kolautteli "tolppahattutempun", minkä jälkeen Bayern München tarjosi kylmän iskun avausmaalin muodossa.
Bayern-maalivahti Manuel Neuer venyi eri otteisiin Neymarin kutien eteen laatupaikoissa, eikä onnikaan hymyillyt brassitähdelle. Ennen 40:tä minuuttia Neymar oli noin viiden minuutin sisään kolauttanut kolme kertaa tolppiin.
C Moren selostaja Tuomas Virkkunen äityi epäuskoiseen hämmästelyyn, jossa hän puhui myös "voodoo-jampasta".
Ja kuinka ollakaan, pian Neymarin kolmannen tolpan kolautuksen jälkeen Bayern iski taiston avausmaalin. Asialla oli päällään Maxim Choupo-Moting.
Katso Neymarin hurja tolppakimara ja Choupo-Motingin runnoma maali ylälaidan videolta.
PSG voitti puolivälierien avausosan vieraissa 3–2. Yhteismaalit ovat nyt toisen ottelun avausjakson jälkeen 3–3, mutta PSG on kiinni välieräpaikassa useampien vierasmaaliensa turvin.

