Pian valkokankaalle saapuvan Vares X -elokuvan ohjaajalla Tuukka Temosella on selkeä mielipide elokuvalippujen hinnoista.
Ohjaaja Tuukka Temonen ja näyttelijä Leo Sjöman vierailivat lauantaina Huomenta Suomen haastattelussa uuden, keskiviikkona 23. lokakuuta ensi-iltansa saavan Vares X -elokuvan tiimoilta. Kyseessä on Temosen ensimmäinen Vares-ohjaus, ja Sjöman puolestaan tekee elokuvassa debyyttinsä yksityisetsivä Jussi Vareksen roolissa.
Vares X:n lisäksi haastattelussa keskusteltiin muun muassa Temosen ja Sjömanin muista ajankohtaisista projekteista sekä uutuuselokuvista, joita he ovat viime aikoina nähneet tai aikovat mennä katsomaan. Temonen kertoi, että hän ja hänen vaimonsa Olga Temonen olivat käyneet edellispäivänä elokuvateatterissa katsomassa The Substance -elokuvan.