Sebastian Aho, Martin Nečas ja Harry Styles pelasivat golfia.
NHL-seura Carolina Hurricanesissa pelaava jääkiekkoilija Sebastian Aho, 24, ja hänen joukkuetoverinsa Martin Nečas, 22, pelasivat golfia varsin yllättävässä seurassa.
Nečasin Instagram-julkaisusta käy ilmi, että urheilijat saivat pelikaverikseen huippulaulajana tunnetun Harry Stylesin, 27. Trio on yllättävä, vaikka laulaja tunnetaankin innokkaana golfin harrastajana.
Lue myös: One Direction -tähti Harry Stylesin ystävänpäivä sai järkyttävän käänteen – ryöstettiin Lontoossa veitsellä uhaten
– Kultainen päivä, Nečas kirjoittaa julkaisussaan.
Julkaisussa kolmikko on pukeutunut tyylikkäästi ja lajinomaisesti poolopaitoihin. Styles on julkaisussa sonnustaunut sinikeltaiseen yhdistelmään, kun Aho luotti sinimustaan ja Nečas punamustaan yhdistelmään.
Tiedossa ei ole se, kuinka kolmikon peli päättyi lopulta.
Lue myös: Saako One Directionin tarina sittenkin jatkoa? Bändin jäsen vihjaa rakastetun poikaporukan paluusta
Harry Styles nousi julkisuuteen yhtenä One Direction -poikabändin jäsenenä. Sittemmin hän on tehnyt menestyksekästä soolouraa voittaen muun muassa arvostetun Grammy-palkinnon singlellään Watermelon Sugar.