NHL-seura heitettiin ulos hotellista – vain tunteja ennen ottelun alkua
Jääkiekon NHL-seura Vegas Golden Knights joutui erikoisen sattumuksen kohteeksi sen ollessa San Josessa. Joukkue jouduttiin heittämään ulos hotellista vain tunteja ennen ottelun alkua. Hotelli oli mennyt konkurssiin.
Vegas pelasi kaupungissa kahdesti San Jose Sharksia vastaan. NHL on valinnut jokaisessa kaupungissa hotellin, jossa vierasjoukkueen pelaajien tulee asua. San Josessa sijaitseva Fairmont Hotel on kärsinyt pahoin koronapandemian vaikutuksista ja se joutui sulkemaan ovensa perjantaina.
Kaupungissa vieraileva Vegasin joukkue asui hotellissa, mutta joutui ensimmäisen ottelun jälkeen etsimään uutta majoitusta.
– Se oli epätodellinen kokemus. Toivon, että tämä olisi loppu koronavuodelle, mutta tämä on kuin piste i:n päälle. Vielä yksi asia, jolla heittää toista, vielä yksi asia, josta pitää kantaa huolta, Vegas-luotsi Pete DeBoer sanoi Las Vegas Sunille.
Hotellin vaihtaminen ei viakuttanut Vegasin suorituksiin kaukalossa, sillä se kaatoi San Josen toisessa kohtaamisessa puhtaasti 4-0.
Uusimmat
-
15:10
Tältä näyttää Afrikan Tähden uusi rosvo! Huojentava uutinen kohusta järkyttyneille
-
15:05
Poliisi tutkii Huoltovarmuuskeskukseen kohdistunutta epäiltyä törkeää petosta – 1,3 miljoonan euron maksu väärälle tilille
-
15:05
Suosikkiräppäri Elastinen avoimena julkisuuden alkuajoista: "Minulla nousi välittömästi kusi hattuun"
-
15:01
S-ryhmä ja K-ryhmä eivät suunnittele luopuvansa Veikkauksen pelikoneista
-
14:56
Uutissuomalainen: Yli 50 000 Vastaamo-asiakkaan tietoja siirretty Kelaan – tietopyyntöihin pyritään vastaamaan toukokuun alusta alkaen
-
14:51
Fimean ylilääkäri: Tiesimme jo silloin, kun myyntilupaa on myönnetty, mitä haittoja koronarokotteista tulee
-
14:51
Gripenin myynti Suomelle "historiallinen tilaisuus", sanoo Ruotsin puolustusministeri
-
14:51
Kimi Räikkösen suosio tuli heti selväksi Imolassa – George Russellkin laittoi Jäämiehelle viestiä näkemästään
-
14:50
Espanjalaisparturi ajoi omat hiuksensa tukeakseen syöpäsairasta ystäväänsä – liikuttava elettä ylistetään: "Tämä video iski ja lujaa"
-
14:47
Työryhmä esittää saamen opetukseen lisää ajantasaista oppimateriaalia ja etäyhteyksien hyödyntämistä
-
14:36
MTV seuraa koronan etenemistä: Ravintolasulku päättyy Pohjois-Savossa jo huomenna, alueen tautitilanne parantunut
-
14:34
Suomessa on raportoitu neljä uutta koronavirukseen liittyvää kuolemaa, tehohoidossa 37 ihmistä
-
14:17
Ravintolat avaavat maanantaina ovensa koko maassa – Pohjois-Savossa ulos syömään pääsee jo huomenna
-
14:07
F1-tähti Charles Leclerciltä kylmänviileä toteamus tulevaisuudestaan – edes jättipalkka ei houkuttele
-
14:04
VR toi liikenteeseen junan nimeltä Mörkö – kilometrin pituinen superjuna tarvitsee kaksi veturia, tältä se näyttää!
-
14:02
Maajussi-Matthew jakaa morsianehdokkaalleen tunteikkaan muiston: "Äiti ei halunnut kertoa kenellekään"
-
13:56
Britannian kokoinen "tuomiopäivän jäätikkö" uhkaa sulaa – voisi nostaa merenpintaa jopa 65 senttiä
-
13:48
Koronarokotteen ensimmäisen annoksen on Suomessa saanut 22,1 prosenttia ihmisistä
-
13:44
Kuntavaaleissa voi ensi kertaa äänestää ennakkoon autosta – oikeusministeriö julkaisi ohjeet turvalliseen äänestämiseen
-
13:28
Taiwanin liikenneministerille myönnettiin lopulta ero junaturman jälkeen – onnettomuuden syy yhä epäselvä
-
Lataa lisää