JustWears-alushousut sisältävät taskun, joka erottelee "makkaran kasviksista". Netissä vitsaillaan jo nyt siitä, että miehet saavat taskun alusvaatteisiinsa samalla, kun naisten farkuista ei välttämättä löydy kunnollisen kokoista taskua.
JustWears-alushousut ovat ratkaisseet ongelman, josta moni ei tiennyt. Alushousuihin on tehty erillinen tasku penikselle, jotta alapää voisi "viilentyä" asianmukaisesti, eivätkä kivekset enää hikoaisi.
– Niissä on tunnusmerkkinä tasku-design, joka erottelee peniksen kiveksistä, tai siis makkaran kasviksista. Niitä kutsutaan "fallospalatsiksi", Metro-lehti veistelee.
Lue myös: Miksi farkuissa on pieni lisätasku, jonne ei mahdu mitään? Tässä syy!
"Pitkän aikaa alalla on ollut hyvin vähän innovaatioita"
Alushousut on valmistettu puumassasta valmistetusta, hengittävästä kankaasta, jonka tarkoituksena on tarjota enemmän tilaa ja ilmavirtaa viilentämään alapäätä.
– Pitkän aikaa alalla on ollut hyvin vähän innovaatioita, kertoo housujen kehittäjä Alexander Walsh.