Intiassa vaimonsa pettämäksi joutunut mies päätyi äärimmäisen brutaaliin ratkaisuun. Tapauksesta kertovan Sky Newsin mukaan mies leikkasi vaimonsa pään irti ja käveli myöhemmin poliisiasemalle viidakkoveitsi toisessa kädessä ja vaimon irti leikattu pää toisessa.
Taksinkujettajana työskennellyt mies sai vaimonsa kiinni pettämisestä Intian eteläisessä osavaltiossa Karnatakassa. Poliisille tapahtunut selvisi, kun Satish-niminen mies saapui poliisiasemalla kertomaan teostaan. Toisessa kädessään mies piteli suurta veistä ja toisessa kassia, jonka sisällä oli vaimon irti leikattu pää.
Poliisiasemalla nauhoitetussa tallenteessa miehen kuullaan kertovan, että hän oli antanut vaimolleen kaiken rakkautensa, mitä suinkin kykeni. Mies kertoi veriteon syyksi vaimon uskottomuuden.
Poliisin mukaan mies oli kertonut seuranneensa rakastajaa tapaamaan mennyttä vaimoaan viidakkoveitsen kanssa. Kun hän näki vaimon tapaavan miehen plantaasin lähellä, hän iski vaimoa veitsellä kaulaan, miehen kerrotaan todenneen poliisille.
– Näin hänet pellolla toisen miehen kanssa. Tapoin hänet, mutta mies pääsi juoksemaan karkuun, paikallismediat kertovat miehen sanoneen.
Mies kertoi, että vaimon rakastaja olisi ollut syytettynä useista rikoksista. Tästä huolimatta puoliso oli valinnut rakastajan oman aviomiehensä tarjoaman turvan ja elannon sijaan.
Miehen kerrotaan johdattaneen poliisit paikkaan, jonne hän oli haudannut vaimonsa ruumiin.