Mestarien liigan 2018-19 ohjelma – kaikki ottelut, pudotuspeliparit ja tulokset

1:26
Lasse Schöne laukoi Ajaxille upean maalin neljännesvälierien toisessa ottelussa Real Madridia vastaan.

Jalkapallon Mestarien liiga 2018-2019 käynnistyy tiistaina 18. syyskuuta. Kausi huipentuu Madridissa 1.6.2019 pelattavaan finaaliin.

Alkulohkovaiheessa 32 joukkuetta on jaettu kahdeksaan neljän joukkueen lohkoon.

Pudotuspeleihin pääsee jokaisen lohkon kaksi parasta.

Viime kaudella mestaruutta juhli Real Madrid kolmannen kerran peräkkäin.

Alla Mestarien liigan pudotuspeliohjelma ja alkulohkovaiheen tulokset (alkamisajat Suomen aikaa).

Pudotuspelit:

Puolivälierät

AikaTiistai 9.4.TulosYhteistulos
22.00Tottenham-Manchester City

22.00
Liverpool-Porto


Keskiviikko 10.4.

22.00
Manchester United-Barcelona

22.00
Ajax-Juventus


Tiistai 16.4.

22.00
Juventus-Ajax

22.00
Barcelona-Manchester United


Keskiviikko 17.4.

22.00
Porto-Liverpool

22.00
Manchester City-Tottenham

​​​​​​​Välierät pelataan 30.4.-1.5. ja 7.-8.5. ja finaali 1.6.

Neljännesvälierät

AikaTiistai 12.2.TulosYhteistulos
22.00Roma-Porto2-1
22.00Manchester United-PSG0-2

Keskiviikko 13.2.

22.00Tottenham-Dortmund3-0
22.00Ajax-Real Madrid1-2

Tiistai 19.2.

22.00Lyon-Barcelona0-0
22.00Liverpool-Bayern München0-0

Keskiviikko 20.2.

22.00Atletico Madrid-Juventus2-0
22.00Schalke-Manchester City2-3

Tiistai 5.3.

22.00 Dortmund-Tottenham0-10-4
22.00Real Madrid-Ajax1-43-5

Keskiviikko 6.3.

22.00 PSG-Manchester United1-33-3 (vierasmaalit)
22.00 Porto-Roma3-1 ja.4-3

Tiistai 12.3.

22.00Juventus-Atletico Madrid3-03-2
22.00Manchester City-Schalke7-010-2

Keskiviikko 13.3.

22.00Barcelona-Lyon5-15-1
22.00Bayern München-Liverpool1-31-3


Alkulohkovaihe:

Syyskuu 2018

AikaTiistai 18.9.LohkoTulos
19.55Inter-TottenhamB2-1
19.99Barcelona-PSVB4-0
22.00Monaco-Atletico MadridA1-2
22.00Club Brugge-DortmundA0-1
22.00Crvena zvezda-NapoliC0-0
22.00Liverpool-PSGC3-2
22.00Schalke-PortoD1-1
22.00Galatasaray-Lokomotiv MoskovaD3-0
Keskiviikko 19.9.
19.55Ajax-AEKE3-0
19.55Shakhtar Donetsk-HoffenheimF2-2
22.00Benfica-Bayern MünchenE0-2
22.00Manchester City-LyonF1-2
22.00Plzen-TsSKA MoskovaG2-2
22.00Real Madrid-RomaG3-0
22.00Valencia-JuventusH0-2
22.00Young Boys-Manchester UnitedH0-3

Lokakuu 2018

AikaTiistai 2.10.LohkoTulos
19.55Hoffenheim-Manchester CityF1-2
19.55Juventus-Young BoysH3-0
22.00AEK-BenficaE2-3
22.00Bayern München-AjaxE1-1
22.00Lyon-Shakhtar DonetskF2-2
22.00Roma-PlzenG5-0
22.00TsSKA Moskova-Real MadridG1-0
22.00Manchester United-ValenciaH0-0
Keskiviikko 3.10.
19.55PSG-Crvena zvezdaC6-1
19.55Lokomotiv Moskova-SchalkeD0-1
22.00Dortmund-MonacoA3-0
22.00Atletico Madrid-Club BruggeA3-1
22.00PSV-InterB1-2
22.00Tottenham-BarcelonaB2-4
22.00Napoli-LiverpoolC1-0
22.00Porto-GalatasarayD1-0
Tiistai 23.10.
19.55AEK-Bayern MünchenE0-2
19.55Young Boys-ValenciaH1-1
22.00Ajax-BenficaE1-0
22.00Shakhtar Donetsk-Manchester CityF0-3
22.00Hoffenheim-LyonF3-3
22.00Real Madrid-PlzenG2-1
22.00Roma-TsSKA MoskovaG3-0
22.00Manchester United-JuventusH0-1
Keskiviikko 24.10.
19.55Club Brugge-MonacoA1-1
19.55PSV-TottenhamB2-2
22.00Dortmund-Atletico MadridA4-0
22.00Barcelona-InterB2-0
22.00Liverpool-Crvena zvezdaC4-0
22.00PSG-NapoliC2-2
22.00Galatasaray-SchalkeD0-0
22.00Lokomotiv Moskova-PortoD1-3

Marraskuu 2018

AikaTiistai 6.11.LohkoTulos
19.55Monaco-Club BruggeA0-4
19.55Crvena zvezda-LiverpoolC2-0
22.00Atletico Madrid-DortmundA2-0
22.00Inter-BarcelonaB1-1
22.00Tottenham-PSVB2-1
22.00Napoli-PSGC1-1
22.00Schalke-GalatasarayD2-0
22.00Porto-Lokomotiv MoskovaD4-1
Keskiviikko 7.11.
19.55TsSKA Moskova-RomaG1-2
19.55Valencia-Young BoysH3-1
22.00Benfica-AjaxE1-1
22.00Bayern München-AEKE2-0
22.00Manchester City-Shakhtar DonetskF6-0
22.00Lyon-HoffenheimF2-2
22.00Plzen-Real MadridG0-5
22.00Juventus-Manchester UnitedH1-2
Tiistai 27.11.
19.55AEK-AjaxE0-2
19.55TsSKA Moskova-PlzenG1-2
22.00Bayern München-BenficaE5-1
22.00Lyon-Manchester CityF2-2
22.00Hoffenheim-Shakhtar DonetskF2-3
22.00Roma-Real MadridG0-2
22.00Juventus-ValenciaH1-0
22.00Manchester United-Young BoysH1-0
Keskiviikko 28.11.
19.55Atletico Madrid-MonacoA2-0
19.55Lokomotiv Moskova-GalatasarayD2-0
22.00Dortmund-Club BruggeA0-0
22.00Tottenham-InterB1-0
22.00PSV-BarcelonaB1-2
22.00Napoli-Crvena zvezdaC3-1
22.00PSG-LiverpoolC2-1
22.00Porto-SchalkeD3-1

Joulukuu 2018

AikaTiistai 11.12.LohkoTulos
19.55Schalke-Lokomotiv MoskovaD1-0
19.55Galatasaray-PortoD2-3
22.00Monaco-DortmundA0-2
22.00Club Brugge-Atletico MadridA0-0
22.00Inter-PSVB1-1
22.00Barcelona-TottenhamB1-1
22.00Crvena zvezda-PSGC1-4
22.00Liverpool-NapoliC1-0
Keskiviikko 12.12.
19.55Plzen-RomaG3-1
19.55Real Madrid-TsSKA MoskovaG0-3
22.00Benfica-AEKE1-0
22.00Ajax-Bayern MünchenE3-3
22.00Manchester City-HoffenheimF2-1
22.00Shakhtar Donetsk-LyonF1-1
22.00Valencia-Manchester UnitedH2-1
22.00Young Boys-JuventusH2-1


Lisää aiheesta

    Suosituimmat videot

    Uusimmat

     

    Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttökokemusta. Jatkamalla hyväksyt niiden käytön. Tutustu tietosuojakäytäntöömme.

    Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme vaihtamaan tuettuun selaimeen. Lisätietoja