Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Lola Odusoga julkaisi rohkean kuvan – avaa ajatuksiaan bikinikaudesta: "Kesän lähestyminen on monille tosi vaikeaa aikaa"

Julkaistu 26.04.2019 08:02
Toimittajan kuva

Heli Mettänen

heli.mettanen@mtv.fi

Lola Odusoga julkaisi itsestään luonnollisen otoksen sosiaalisessa mediassa. 

Kehopositiivisuudesta paljon puhuva Lola Odusoga julkaisi Instagram-tilillään kuvan, jossa hän poseeraa niukassa topissa leveästi hymyillen. Kuvatekstissä Odusoga muistuttaa, että kevät on monelle vaikeaa aikaa siksi, että lämpenevien kelien myötä vähenevä vaatetus voi herättää erityisen paljon ajatuksia oman kehon hyväksymistä koskien.

– Kuinka vaikeaa on oikeesti hymyillä uikkareissa? Tämä kesän lähestyminen on monille tosi vaikeaa aikaa. Sen lisäksi, että pitäisi hyväksyä se, kun ihmiset ympärillä pukeutuvat yhtäkkiä paljon kevyemmin ja saattavat näyttää paljasta pintaa, niin myös itsensä pitäisi jollakin tapaa hyväksyä vähemmissä vaatteissa, Odusoga kirjoittaa.


Kuva on herättänyt Odusogan seuraajien keskuudessa keskustelua aiheesta. 

– Kun kelpaa itselleen, se riittää, eräs seuraaja kommentoi.

– Todella ajatuksia herättävä teksti siitä miten arvioin muita ja siitä kuinka arvioin itseäni, kiitos! toinen seuraaja kirjoittaa. 

Odusoga on yksi Suomen kaikkien aikojen suosituimmista misseistä. Lola kruunattiin maan kauneimmaksi naiseksi 23 vuotta sitten, helmikuussa vuonna 1996.


Lisää aiheesta:

Lola Odusoga nauttii Suomen kesästä bikineissä – someseuraajat ihastuivat: "Olet sä aikamoinen"Lola Odusoga nauttii Suomen helteisestä säästä – muistuttaa somekansaa tärkeästä asiastaLola Odusoga avautui kuvien muokkaamisesta – julkaisi napakan päivityksen: "On aika paljon tärkeämpiä asioita"Lola Odusogan bikinikuva villitsi seuraajat: "Seksikäs viidakon valtiatar"Lola Odusoga osallistui Facebook-haasteeseen, julkaisi kuvan vuosien takaa – paljastaa yhden asian muuttuneenLola julkaisi rohkean sensuellin alusvaatekuvan – "Olet aina jollekin syy hymyyn"
Lola OdusogaSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Lola Odusoga
  • 13.9.14:55
    Masked Singer Suomi

    Tiesitkö? Masked Singerin lisäksi Lola Odusogan laulua on voinut kuulla myös valkokankaalla

  • 20.6.10:09
    Seurapiirit

    Lola Odusoga varoittaa huijareista – saa viikoittain erikoisia meilejä ihailijoilta

  • 24.3.16:54
    Miss Suomi

    Lola Odusoga jakoi hellyttäviä vauvakuvia esikoisestaan: "Elämäni muuttui lopullisesti"

  • 17.2.09:20
    Seurapiirit

    Lola Odusoga joutui sairaalaan – kuvailee tuntemuksiaan: "Kysymysmerkkejä sen suhteen, mikä on lopullinen diagnoosi"

  • 12.1.18:02
    Seurapiirit

    Lola Odusoga perusti Onlyfans-tilin – yksi tiukka linjaveto sisällön suhteen: "Ei koskaan"