Liverpoolin egyptiläistähti Mohamed Salah unohtaa tuskin koskaan vuoden 2018 jalkapallon Mestarien liigan finaalia Real Madridia vastaan.
LUE MYÖS: Real Madrid on noussut kuin kuolleista kerta toisensa jälkeen – katso tästä joukkueen pudotuspelien häkellyttävät vaiheet
LUE MYÖS: Kiristystä seksivideoilla, ystävät rikoskierteessä – Real Madridin Karim Benzemalla kivulias matka maailman kuumimmaksi maalitykiksi
Loppuottelu päättyi Salahin osalta loukkaantumiseen ja kyyneliin avauspuoliajalla, kun Real Madridin Sergio Ramos väänsi hänet nurmen pintaan pallontavoittelutilanteessa.
– Se oli urani pahin hetki. Olin todella alamaissa siihen aikaan, Salah muisteli finaalitappiota ja loukkaantumistaan AFP:lle.
Salah on puhunut kostosta, kun Liverpool ja Real Madrid kohtaavat lauantai-iltana Mestarien liigan loppuottelussa Pariisin esikaupungissa St. Denis'ssä.
