Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Lauri Ylönen avaa uusioperheen arkea: ”Koen, että olen enemmän lapseni kanssa kuin normaali isä”

Julkaistu 27.04.2017 21:37

MTV VIIHDE

The Rasmus -yhtyeen solisti Lauri Ylönen vieraili suorassa Enbuske, Veitola & Salminen -lähetyksessä.

Lauri Ylösen elämässä on pitänyt kiirettä viimeisen vuoden aikana. Matkan varrelle mahtuvat muun muassa neljän talon suunnittelu ja Laurin talot -ohjelman kuvaukset, uuden The Rasmus -albumin teko sekä kipeä avioero.

Nyt Ylönen asuu kahdella eri mantereella. Ensisijainen koti sijaitsee Kalifornian auringon alla ja kakkoskoti Sipoon Kalkkirannassa. Ylönen kertoi suorassa Enbuske, Veitola & Salminen -lähetyksessä, miten hän yhdistää rock-tähteyden ja isänä olemisen.

Ylösellä on yksi yhteinen lapsi, Julius-poika, entisen vaimonsa Paula Vesalan kanssa.

– Hän reissaa välillä mukana. Sitten olen kuukauden koti-isänä. Koen, että olen enemmän lapseni kanssa kuin normaali isä. Se on kuitenkin ajoittaista, kun ollaan kiertueella. Saatan olla kolme viikkoa tien päällä ja sen jälkeen kuusi viikkoa kotona, Ylönen kuvailee.

– Onhan siinä aika jumppa, kun yrittää olla rokkitähti, suunnitella taloja ja asua kahdella eri mantereella. Mutta sitä kun on nuori, kun jaksaa, hän nauraa.

Nykyään Ylönen seurustelee Katriina Mikkolan kanssa. 

Katso Ylösen haastattelu kokonaisuudessaan artikkelin yläosasta videolta. 

Enbuske, Veitola & Salminen kello 21 MTV3-kanavalla!

Lisää aiheesta:

Konsta Hietanen uran ja perhearjen yhdistämisestä: "Siihen ei välttämättä hirveästi muuta mahdu"Paula Vesala viettää syksyn Suomessa – Julius-poika mukanaLauri Ylönen odottaa kesän Suomen-keikkaa – Julius-poika pääsee yleisöönMiten leveä hymy! Paula Vesala julkaisi harvinaisia yhteiskuvia Julius-pojan kanssaLauri Ylönen puhuu avoimesti erostaan: ”Kun kunnioittaa ihmistä, sen hoitaa nätisti loppuun”JVG:n ahkerointi tuottaa tulosta: On tällä ensiasunto maksettu
Enbuske, Veitola & Salminen

Tuoreimmat aiheesta

Enbuske, Veitola & Salminen
  • 29.02.202407:01
    Yökylässä Maria Veitola

    Kissa nostetaan pöydälle heti eteisessä – näin Maria Veitola ja Sara Sieppi käyvät läpi välejään hiertäneen kohuhaastattelun

  • 25.11.202311:36
    Roope Salminen

    Roope Salminen on antanut anteeksi Tuomas Enbuskelle huonon käytöksen keskusteluohjelman kulisseissa: "Se oli traumaattinen kokemus"

  • 23.11.202316:28
    Tuomas Enbuske

    Tuomas Enbuske kommentoi käytöstään keskusteluohjelman kuvauksissa: "Olin pahasti maaninen ja psykoottinen"

  • 05.11.202008:58
    Tuomas Enbuske

    Suosikkijuontaja Tuomas Enbuske katosi julkisuudesta viime syksynä – rikkoi vihdoin hiljaisuuden

  • 26.02.202009:59
    Jari Sillanpää

    Jari Sillanpää kommentoi toimittajien pommituksessa huumeidenkäyttöään: "Mä en tarvitse niitä nyt"