Koston suunnitellut Salkkarit-kaksikko joutuu piinaavan syyllisyyden valtaan – vastapuolen veto lyö heidät ällikällä
Salkkareiden torstain jaksossa Seppo ja Kari menevät tunnustamaan tekonsa. Suurimmasta yllätyksestä vastaa kuitenkin Ismo.
Torstain Salatut elämät -jaksossa Ismo on yhä sitä mieltä, että hänen asuntoonsa tehty murto on poliisiasia, eikä tee elettäkään sopiakseen välinsä Sepon kanssa.
Seppo ja Kari puolestaan yllättyvät, kun Ismon tavarat ovat kadonneet korjaamolta ja myöntävät noloina poliiseille, että joku on vohkinut tavarat, jotka he itse ovat vieneet Ismolta. Tilanne käy Sepolle entistä tukalammaksi, kun Linda ja Miki antavat tylyn arvionsa kadonneiden tavaroiden kohtalosta ja päättää sen seurauksena tunnustaa tekonsa Ismolle.
Kun Seppo ja Kari saapuvat Laitelan ovelle hieromaan sopua, yllättää Ismo kaksikon täysin. Mistä on kyse? Se selviää yllä olevalta videolta.
Salatut elämät arkisin kello 19.30 MTV3-kanavalla! Viikon jaksot katsottavissa jo ennakkoon C Moressa.
Uusimmat
-
19:22
Valta vaihtuu, mutta miten käy kun Trump karkaa ydinasesalkkunsa kanssa Floridaan? "Jalkapallo" vaihtaa omistajaa poikkeuksellisella tavalla
-
19:22
Hurja töötti! Tapparan Ben Blood jyräsi JYP-lupaus Brad Lambertin tylysti jäihin
-
19:20
Kasperi Kapanen pääsee irti – debytoi Pittsburgh Penguinsin väreissä idän huippuottelussa
-
19:15
Fox News sekoitti nuoren miehen murhan salaliittoteorioihin ja maksoi perheelle miljoonakorvaukset: Yksi Trumpin ajan suurimmista valheista piti kuitenkin salata vaalien yli
-
19:12
Kärppien 18-vuotias huippulupaus maalasi näyttävästi
-
19:08
NHL:n suomalaiskohtaaminen peruttu koronatapauksen takia
-
19:04
Tuleva sosiaali- ja terveysministeri arvioi: Edessä ovat koronan kannalta kriittiset viikot – uudet rajoitukset todennäköisiä uuden virusmuunnoksen vuoksi
-
19:04
"Matti" ja "Teppo" hauskuuttivat Putouksen Kuutamolla-sketsissä – lopuksi jopa kameramiehet innostuivat tanssimaan
-
19:03
Puolustusministeri Kaikkonen ihmettelee: Miksi Suomessa aina yllätytään "meille pahaa tahtovista toimijoista"?
-
19:01
Eriskummallinen tapaus Japanissa: Mies kärsi jalkakivuista kuukausia – kipujen yllättävä syy paljastui juuri ennen leikkausta
-
18:50
Rankkari vain 14 sekunnin pelin jälkeen! JYP sai painajaismaisen alun Tapparan käsittelyssä
-
18:49
Etelämantereen valtava repeämä tallentui satelliittikuvaan: Halkeama kasvaa vauhdilla – tutkimusaseman miehitys karsittu minimiin turvatoimena
-
18:39
HJK kiinnitti meritoituneen puolustajan – vyöllä otteluita myös Serie A:sta
-
18:33
Navalnyin tukijat julkaisivat videon Putinin huvilasta: "Kuin oma kuningaskuntansa Venäjän sisällä"
-
18:33
Biden nostamassa USA:n apulaisterveysministeriksi transsukupuolisen lääkärin: "Historiallinen ja erittäin pätevä valinta"
-
18:27
Navalnyi joutumassa oikeuden eteen uudestaan huomenna – "Valtakoneisto ajaa höyryjyrällä hänen ylitseen, mutta tappaminen olisi liian läpinäkyvää"
-
18:04
Tiesitkö? Salkkareiden Kari Taalasmaata näyttelevä Tommi Taurula koekuvattiin aluksi tämän pahiksen rooliin
-
18:02
Autoilija! Haluatko parantaa mahdollisuuksiasi selvitä talvikeleistä hengissä? Tässä kolme keskeisintä asiaa, joihin tulee kiinnittää huomiota
-
17:54
Korona runtelee Saksaa – sairaalapaikat jo vähissä: "Uusien mutaatioiden leviämistahti on niin nopea, että tilanne tulee räjähtämään"
-
17:52
MTV seuraa koronan etenemistä: Suomessa 12 uutta virukseen liittyvää kuolemantapausta – Kuopiossa koronakaaos
-
Lataa lisää