Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Keira Knightleyn lytännyt ohjaaja pyytää anteeksi: “Tunnen itseni idiootiksi”

www.startraksphoto.com© /All Over Press
Julkaistu 03.06.2016 15:00

MTV VIIHDE

Ohjaaja John Carney tylytti näyttelijä Keira Knightleyä kovin sanankääntein. Nyt hän on tullut toisiin aatoksiin, ja pahoittelee sanojaan.

Ohjaaja John Carney ja Hollywood-tähti Keira Knightley työskentelivät yhdessä vuonna 2013 Begin Again -elokuvan tiimoilla.

Carney arvosteli Knightleytä hiljattain rajusti haastattelussa. Hänen mielestään Knightley ei ollut näyttelijänä vielä riittävän kypsä, ja että hänen kanssaan työskentely oli vaikeaa.

– En halua lytätä häntä, mutta näyttelijänä oleminen on vaikeaa ja se vaatii tietyn määrän rehellisyyttä ja kykyä itsearviointiin. En usko, että hän on niihin vielä valmis, eikä hän todella ollut valmis niihin vielä tuon elokuvaprojektin aikana, Carney latasi.

– Ei työnteosta hänen kanssaan tullut mitään.

Carney on sittemmin katunut sanomisiaan, ja pyysi anteeksi Twitterissä.


– Olen häpeissäni siitä, että sanoin tuollaisia asioita, ja olen koittanut arvioida, mitä ne kertovat minusta itsestäni. Koitin paikata puutteita omassa työssäni syyttelemällä muita. Se ei ole pelkästään huonoa ohjaamista, vaan myös surkeaa käytöstä, Carney kirjoittaa.

– Keira on täysin ammattimainen ja omistautunut kuvaamisen aikana, ja hän oli merkittävässä roolissa sen menestymiseen.

Carney kertoo, että hän on ollut Keiraan yhteydessä henkilökohtaisesti ja pyytänyt anteeksi. Hän halusi tehdä julkisen anteeksipyynnön pahoitellakseen sanomisiaan myös Keiran faneilta. 

Lisää aiheesta:

Näyttelijä Constance Wu avoimena itsemurhayrityksestään: "Ajattelin, etten ansaitse enää elää"Näyttelijä puolustautuu: ei ollut tarkoitus lytätä Kim Kardashiania – "Olin vain hämmentynyt"Yllätyskäänne! Oscar-juontajan pesti kesti vain kaksi päivääGolden Globe -voittaja James Franco kiistää ahdistelusyytökset – "Jos olen tehnyt väärin, haluan korjata asian"Super Size Me -tähti Morgan Spurlock myöntää syyllistyneensä seksuaaliseen häirintään: "Olen osa ongelmaa"Ohjaaja haukkuu mutruhuulisen näyttelijätähden maanrakoon – "Työnteosta ei tullut mitään"
Hollywood

Tuoreimmat aiheesta

Hollywood
  • 13.9.19:30
    Channing Tatum

    Channing Tatumilta harvinainen yhteisesiintyminen – toi tyttärensä punaiselle matolle

  • 10.9.21:11
    Bruce Willis

    Puoliso paljastaa sydäntäsärkevän syyn Bruce Willisin poismuuton taustalla: "Tiedän, kuinka synkältä ja järkyttävältä se kuulostaa"

  • 7.9.17:10
    Pamela Anderson

    Huhut Pamela Andersonin ja Liam Neesonin suhteesta kiihtyvät – kyseessä PR-temppu?

  • 6.9.17:03
    Dolly Parton

    79-vuotias Dolly Parton paljastaa salaisen paheensa – kyseessä tavanomainen herkku

  • 5.9.20:20
    James Bond

    Uusin rooli oli Bond-tähti David Dencikille hyvin poikkeava: "Emme tiedä hänestä kovin paljoa"