Tämänhetkisten tietojen mukaan viisi ihmistä on löydetty kuolleena Perthin kaupungin lähiöstä sijaitsevasta talossa Australiassa. Paikallisen poliisin mukaan kuolleiden joukossa oli nainen ja lapsi, kertoo uutistoimisto Reuters.
Lue myös:
Poliisi saapui paikalle noin puolenpäivän aikaan sunnuntaina. Tutkimuset ovat yhä käynnissä.
– En voi kertoa muuta kuin, että kuolleiden joukossa on ainakin yksi nainen, kertoo Länsi-Australian poliisin apulaispoliisipäällikkö Paul Steel uutistoimisto Reutersille.
Steelin mukaan oikeuslääketieteellinen tutkinta on yhä kesken. Reutersin mukaan Steel ei kommentoinut kuolleiden lukumäärää, tai mahdollisesti tapahtumapaikalta löytyneitä aseita.
Toinen vakava tapaus vuoden sisällä
Useita uhreja vaativat väkivaltarikokset ovat harvinaisia Australiassa, mutta kyseessä oli toinen vakava tapaus Länsi-Australiassa kuluneen vuoden aikana.
Toukokuussa seitsemän ihmistä ammuttiin lähellä Perthin kaupunkia. Kaikki kuolleet kuuluivat samaan perheeseen.
