Possessa vieraana nähty entinen alppitähti avautuu avioliitostaan.
Possessa vieraillut Kalle Palander on tämän syksyn aika ollut kiireinen mies. Omaelämänkerta ja useat tv-tuotannot ovat työllistäneet miestä niin, että arkeen on avuksi kutsuttu muun muassa miehen oma äiti.
Palander ja hänen vaimonsa Riina-Maija Palander ovat olleet hyvin avoimia parisuhteensa haasteista. Mies myöntää, että tälläkin hetkellä vaimo on perheen vanhimman lapsen kanssa Espanjassa.
– Rouva lähti Espanjaan vanhimman tyttären, Oda-Sofian, kanssa. Jäin kaksosten kanssa tänne. Isosiskoni ja äitini ovat auttaneet lasten hoidossa, sillä minulla on ollut todella paljon työkiireitä, Palander kertoo MTV.fille.
Mies suuntaa itsekin kuun puolessa välissä Espanjan auringon alle, tosin pienen lenkin kautta.
– Nyt ollaan vielä reilun viikon verran tässä ja sitten lennän lasten kanssa Ranskaan. Sieltä jatketaan Espanjaan, jossa minulla on kahden viikon loma.
Ylämäet ja alamäet yhdessä kokenut pariskunta ei liiemmin lepertelypuheluita soittele, päinvastoin.
– Ei me jutella hirveästi. Ei me pidetä yhteyttä. Ainoastaan asioista, jotka pitää hoitaa. Ei me soitella ja kysellä, että mitä toiselle kuuluu. Aloin jo miettiä eilen, että ollaanko me edes yhdessä. Vähän himmeä fiilis, mutta kai se tähän systeemiin kuuluu, Palander pohtii.

