Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kaksi miestä kadonnut lyhyen ajan sisällä Itä-Helsingissä – Harryn äiti: Poikani lähti viemään roskia ja katosi

Kadonneen miehen äiti julkaisi poikansa kuvan Facebookissa.
Kadonneen miehen äiti julkaisi poikansa kuvan Facebookissa.
Julkaistu 12.02.2017 11:15

MTV UUTISET

33-vuotiaan miehen äiti etsii Helsingissä kadonnutta poikaansa muun muassa Facebook-ilmoituksella. Myös poliisi vahvistaa MTV Uutisille etsivänsä Harry Ari-Matti Karjalaista.

Facebookissa miehen äiti kertoo Karjalaisen kadonneen viime keskiviikkona roskien viemisreissulla Herttoniemessä.

– Keskiviikkoiltapäivänä poikani lähti viemään roskia yllään tumma takki ja vaaleahkot housut. Lauantaihin mennessä hän ei ole palannut, eikä kännykkäänkään saada yhteyttä, kertoo äiti ilmoituksessaan.

Kadonnut-Harry-Ari-Matti-Karjalainen-2

Poliisi vahvistaa etsivänsä miestä myös. 

– Poliisille on tullut ilmoitus kyseisestä kadonneesta henkilöstä. Väkivaltarikosyksikkö tutkii asiaa, sanoo päivystävä tutkinnanjohtaja Mikko Halme Helsingin poliisista.

Samalla suunnalla katosi kaksi viikkoa sitten viikonloppuna myös toinen nuori mies. Viimeiset havainnot tuolloin kadonneesta 38-vuotiaasta Valtteri Ihalaisesta tehtiin sunnuntaina aamuyöllä, kun hän poistui klubilta Kulosaaressa aamuyöllä. Häntä ei ole vielä löydetty, kertoo poliisi.

16298906_10154525642376645_1443304906610968854_n

Lisää aiheesta:

Poliisi julkaisi uuden kuvan kadonneesta 14-vuotiaasta pojasta20-vuotias mies on yhä kateissa Turussa – lähti lauantaina tavalliseen tapaan kävelylle ja katosi stadioniltaKadonneen Harryn etsinnät lopetettu toistaiseksi – viikonlopun jättietsinnät tuloksettomiaMTV Uutiset Itä-Helsingissä kadonneiden jäljillä: Tänne Harryn ja Valtterin jäljet päättyvätItä-Helsingin katoamismysteereissä uusi käänne: Ravintolasta hävinnyt mies löytyikin, Valtteria ja Harrya etsitään yhäEmil, 20, katosi päättäjäisviikonloppuna – omaiset toivovat epätoivoisesti havaintoja
Kotimaa

Tuoreimmat aiheesta

Kotimaa
  • Eilen21:38
    Kuopio

    Mikä värishow! Puijon torni verhoutui mestarin väreihin

  • Eilen20:43
    OP

    OP:n palvelujen häiriöt ohi

  • Eilen20:03
    Poliisi

    Jyväskylässä kadonnut nainen on löytynyt

  • Eilen19:34
    Sote

    Sotejohtaja: Keskustelu rahoitusmallista ajautunut vaarallisille vesille – "Uhkana kansallinen moraalikato"

  • Eilen18:36
    Viiden jälkeen

    Suomalaisissa tuberkuloosiparantoloissa elettiin villiä nuoruutta: "Monelle se oli elämän paras yhteisö"