Legendaarinen tanssija ja mediakasvo Jorma Uotinen viettää joulua pienen ystäväporukan seurassa kotonaan.
Tanssija Jorma Uotinen viettää joulun pienessä porukassa rakkaiden ihmisten ympäröimänä. Uotinen on kutsunut kotiinsa ex-vaimonsa Helena Lindgrenin, tanssilegenda Aira Samulin, sekä kolmannen vieraan.
Ennen joulua mies suuntasi lomailemaan Espanjan auringon alle hyvien ystäviensä laulaja Pepe Willbergin ja tämän vaimon Pauliinan kanssa. Loma tuli tarpeeseen raskaan työntäyteisen syksyn päätteeksi.
– Menen heidän ja ystäväni Desireen kanssa Malagaan lepäämään, koska syksy on ollut niin intensiivinen.
– Tulen jouluksi Suomeen. Olemme ystävien kanssa pienesti. Meillä on oma jouluryhmä. Aira Samulin, Helena Lindgren, Desiree ja minä. Järjestetään ihana illallinen minun luonani, Uotinen kertoo.
70-vuotias mies ei ole etsimällä etsinyt rakkautta pitkään aikaan, mutta ei hän ole myöskään sulkenut sitä mahdollisuutta pois.
– En ole luovuttanut. Rakkaus saa tulla, jos se on tullakseen. Rakkaus tulee ja menee eikä tule koskaan tilauksesta.

