Johnny Depp tekee uudessa elokuvassaan vaarallisen näköisen tempun tulen kanssa. Mies myöntää törttöilleensä nuorena poikana niin, että koko pää oli liekeissä.
Näyttelijä Johnny Depp, 48, nähdään pääroolissa uudessa elokuvassa The Rum Diary. Eräässä kohtauksessa Deppin roolihahmo Paul Kemp syöksee vahvaa puertoricolaista alkoholia suustaan tulitikkuun luoden palavan ihmissoihdun. Depp teki tempun elokuvassa itse, mutta se ei ole miehen ensimmäinen kerta. Elokuvan lehdistötilaisuudessa Depp myönsi joutuneensa nuoruudessaan vaaralliseen tilanteeseen, jossa joutui hengittämään tulenkatkua.
– Nuoruudessani puhalsin todella typerästi hiukan bensiiniä soihtua kohden, jonka jälkeen pääni oli tulessa. Tämä on totta, Depp myöntää.
– On se kumma juttu, kun pääsi on tulessa. Tuppaat olemaan ensin paniikissa. Kun paniikki laskee ja huomaat ettei tuli ole sammunut, lähdet juoksemaan – mikä on pahin asia, mitä voit tehdä. Ystäväni nimeltä Bones tuli pelastamaan minut. Hän pelasti henkeni, Depp muistelee.
Eipä sillä, että Depp olisi ottanut opikseen. Mies oli niin uponnut roolihahmoonsa, että näytti esittävän tätä kameroiden sulkeuduttuakin.
– Teen tempun uudestaan vaikka tänään, mikäli haluatte, Depp totesi pokerinaamalla.
Kommentti sai puheenvuorojen jakajan päättämään lehdistötilaisuuden vitsailemalla, että parempi päättää tilaisuus, ennen kuin Depp sytyttää paikan tuleen.
Katso The Rum Diary -elokuvan traileri:
MTV3/Helmi
Lähde:Usatoday.com
Kuva: Splash
Uusimmat
-
15:08
Tutkijoista ydinaseet ovat vaikuttaneet jo Ukrainan sotaan – "Ihmiset reagoivat parhaiten hellittämättömän kivun uhkaan"
-
14:58
Carlos Sainz nappasi yllätyspaalun – Ferrari-pomolta huolestuttava viesti F1-kisan alla
-
14:51
Miehen epäillään hukkuneen Iisalmessa kaveriporukan retkellä –putosi moottorilla varustetulta lautalta ja painui pinnan alle
-
14:49
MTV:n raportti Ukrainasta: Lasten psyykkiset oireet räjähtivät käsiin – "Lapset eivät voi olla enää lapsia"
-
14:24
Veikkausliigan ottelun tapahtumista rikostutkinta – yleisön joukkoon heitettiin räjähde
-
13:58
Red Bullilta tulossa lähes 6 miljoonan euron tuotantoauto – tässä ensimmäinen vilautus
-
13:58
72-vuotias mies kadonnut Helsingissä – soita hätänumeroon, jos näet tämän miehen
-
13:47
Formuloissa kammottava kolari – "Älkää odottako kunnes joku kuolee"
-
13:44
Ismo Leikola odottaa sinkkukesää Suomessa – kertoo väleistään ex-vaimoonsa Angelikaan
-
13:32
Avioehtosopimusta ei enää pidetä epäluottamuslauseena – "Se on vähän kuin autovakuutus"
-
13:30
Radiokonkari Oku Luukkainen myöntää, että oma jaksaminen on kortilla: "Koitin aika kauan valehdella itselleni"
-
13:26
Venäjän puolustusministeri: Venäjä vallannut Lysytshanskin kaupungin ja koko Luhanskin alueen – MTV seuraa sotaa
-
13:19
Lentonäytös sai karmean käänteen Yhdysvalloissa – traaginen onnettomuus tallentui videolle
-
13:03
Olet saattanut valita parhaan ystäväsi hajun perusteella – tuoksut todennäköisesti itse aivan samalta!
-
12:21
Venäjä käynnistelee sotataloutta: Lomat voitaisiin perua ja yritykset valjastaa armeijan käyttöön
-
12:15
Brad Pittiä pidetään itsekeskeisenä luultavasti kasvosokeuden takia: "Kukaan ei usko minua!"
-
12:01
Elefantinpoikanen teki itsepäisesti tuttavuutta mallin kanssa – tohinassa kävi hameellekin hassusti
-
11:59
Suvun yhteinen perintömökki: uhka vai mahdollisuus? Muista tämä asia riitojen varalta
-
11:57
Mestaruutta hamuava KuPS nappasi kiintoisan tanskalaispelaajan
-
11:51
FBI etsintäkuuluttanut OneCoin-huijauksen päätekijän – "kryptokuningattaresta" maksetaan 100 000 dollaria
-
Lataa lisää