Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota
10:13TTK:sta pudonneet Janina ja Anssi haastattelussaJanina ja Anssi aloittavat uuden arjen TTK:n jälkeen.
Julkaistu 13.10.2020 15:40
Toimittajan kuva

Iriz Silander

iriz.silander@mtv.fi

iriziriz

Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmasta tippuneet Janina Fry ja Anssi Heikkilä vierailivat Uutisaamussa.

Viime sunnuntaina Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmasta tippuneet luova suunnittelija Janina Fry ja tanssiopettaja Anssi Heikkilä kertoivat Uutisaamussa tunnelmistaan putoamisen jälkeen. Ahkerasti tanssia treenannut pari ei välttynyt loukkaantumisilta. Fry kertoo loukanneensa kylkensä.

– Se yhtäkkiä jumahti. Voi olla, että se ensin venähti ja sitten siihen tuli noidannuoli. Kuvattiin ja ei ole murtunut. Ei vaikuttanut siihen esitykseen mitenkään, Fry kuvailee.

Tähtipari kertoo viettäneensä paljon aikaa salilla ja heidän kemiansa on mennyt hienosti yhteen, mikä on näyttäytynyt hyvänä meininkinä.

– Ne osuivat hyvin. Hauskaa oli koko ajan, Heikkilä kuvailee.

LUE MYÖS: Janina Fry ja Anssi Heikkilä heittivät hyvästit Tanssii Tähtien Kanssa -kilpailulle: "Epätodellinen olo"

Heikkilä kertoo olleensa alussa liian lepsu Frylle, mutta loppua kohden hän löysi taktiikan, joka toimii.

– Huomasin, että jos ei anna välillä sitä ruoskaa, niin se keskittyminen saattaa vähän pompsahdella, Heikkilä naurahtaa.

Janina Fryn ja Anssi Heikkilän TTK-taival oli iloinen ja villi – opettaja joutui palauttamaan kurin välillä "ruoskan" avulla: "Hauskaa oli koko ajan"

Tanssii Tähtien Kanssa MTV3-kanavalla ja mtv-palvelussa sunnuntaisin klo 19.30.

Lisää aiheesta:

TTK:n keskeyttänyt Jarkko Niemi kertoi tunnelmistaan suorassa lähetyksessä: "Olen herännyt paniikissa aamulla"Pernilla Böckermanilla on yhä yksi haaste harjoituksissa – paljastaa mitä ei ole tehnyt tanssien aikana vielä lainkaan: "En sekuntiakaan"Janina Fry ja Anssi Heikkilä heittivät hyvästit Tanssii Tähtien Kanssa -kilpailulle: "Epätodellinen olo"Janina Fry paljasti suorassa lähetyksessä: "Kylki otti vähän hittiä tuossa nostossa"Näyttelijä Kristiina Haltun kiireinen syksy pisti näyttelijän koville: "Tässä oli aivot ja kroppa aika kovilla"Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmasta putoaminen oli Mika Poutalalle suuri pettymys: "Kyllä se yllättävän koville otti"
Tanssii Tähtien KanssaJanina FryTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Tanssii Tähtien Kanssa
  • 09:01
    TV-ohjelmat

    Tätä on luvassa TTK:n halloween-illassa

  • Eilen09:15
    Vappu Pimiä

    Vappu Pimiän TTK-pestin päättyminen lähestyy – paljastaa karonkkasuunnitelmansa

  • pe09:05
    Eric "Lakko" Savolainen

    Kymppejä! Katso Lakon ja Kastanja Rauhalan häkellyttävä TTK-veto

  • to09:39
    MasterChef

    Jättiyllätys! Vappu Pimiästä uusi MasterChef Suomi -tuomari – päätyi mukaan hauskan tarinan myötä

  • ke20:05
    Marko Anttila

    Marko "Mörkö" Anttila paljastaa, kuinka hänen äitinsä on suhtautunut kiekkoleijonan tansseihin