Biisonimafia julkaisee täyspitkän elokuvansa ensimmäistä kertaa elokuvateattereissa.
YouTubesta aikoinaan tunnetuksi ponnistanut stunt- ja sketsiryhmä Biisonimafia julkaisee ensimmäisen täyspitkän leffateattereissa nähtävän elokuvansa nimeltään MC Helper BeKings. 2000-luvun alusta lähtien koossa ollut ryhmä sai alkunsa Kaitsu Rinkisen ja Janne Kaperin toimesta, kun kaksikko alkoi kuvata skeittaus-, lumilautailu- sekä stunt-videoita. Sittemmin Biisonimafian tuotannon keskiössä ovat olleet erityisesti mopot.
Kaperi muisteli Uutisaamun haastattelussa tavanneensa Rinkisen kavereineen aikoinaan kuinkas muutenkaan kuin mopoajelulla.
– Ajelin mopolla rampin ohi ja sitten Kaitsu ja kaverit olivat hyppimässä rampille niin mietin, että "toi näyttää siistiltä". Siitä se sitten lähti, vaikka siitä on aika monta kymmentä vuotta jo. Vieläkin ajellaan niillä samoilla mopoilla, pikkaisen on joutunut rengasta välillä vaihtamaan, mutta kyllä ne vielä liikkuu.
Ensi-iltansa saavassa elokuvassa mukana on liuta suomalaisia näyttelijöitä, kuten Tommi Korpela, Jenni Kokander sekä . Biisonimafian videoilla näkyy myös tuttuun tapaan missejä, kuten esimerkiksi sekä .
