Hyppää pääsisältöön
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista

Huippumallin häissä vilisi morsiamia ja sulhasia

Kuva: WireImage / AOP
Kuva: WireImage / AOP
Julkaistu 10.05.2010 12:28(Päivitetty 10.05.2010 12:32)

Huippumalli Heidi Klum ja laulaja Seal uusivat vihkivalansa ja valitsivat hääjuhlalleen hauskan teeman.

Heidi Klum, 35, ja Seal, 47, jatkoivat kaunista perinnettään ja uusivat vihkivalansa jo neljännen kerran. Huippumalli ja laulaja menivät naimisiin lauantaina Meksikossa, kirjoittaa People.com.

Viime vuonna huumorintajuinen pariskunta juhli retrohengessä ja pukeutui 1980-luvun tyyliin. Tällä kertaa he olivat valinneet romanttisemman teeman: kaikki vieraat olivat pukeutuneet morsiamiksi ja sulhasiksi.

Hääjuhla alkoi perjantaina, kun vieraille järjestettiin illallinen ja karaoke-bileet, jossa morsian ja sulhanen esiintyivät. Seuraavana päivänä rannalla järjestetyn vihkiseremonian jälkeen 80 juhlijaa siirtyivät hääparin kodin pihalle, joka oli koristeltu kristallikruunuin, kynttilöin ja valkoisin kukkasin.

– Tämä on meille perinne, jota rakastamme ja johon lapsemme ovat tottuneet. He tietävät, että isä ja äiti rakastavat toisiaan ja menevät naimisiin vuosittain, Klum kertoi.

Parilla on neljä lasta, kuusivuotias Leni, neljävuotias Henry, kolmivuotias Johan ja seitsemänkuinen Lou.

– Juhlan aikana menemme tunniksi istumaan kahdestaan lasten kanssa. Luemme toisillemme vihkivalamme auringon laskiessa. Se on erikoislaatuinen hetki, Seal sanoi.


(MTV3 Helmi)

Kuva: WireImage / AOP

Lähde: People.com

Lifestyle

Lisää aiheesta:

Suomen 10 suosituinta koirarotua: Ykkönen on vuodesta toiseen samaTuulilasi jäässä? Älä tee tätä tuhansien eurojen virhettäKoirien suosituimmat kutsumanimet vuonna 2025: Onko oman lemmikkisi nimi listalla?Arjen superruokaa! Helppo ja terveellinen kirjolohiruoka valmistuu uunissa lähes itsestäänTutkimus paljastaa vaarallisen yhdistelmän kehossa – kuolemanriski voi nousta 83 prosenttiaViikkohoroskooppi

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 12:45
    Koirarodut

    Suomen 10 suosituinta koirarotua: Ykkönen on vuodesta toiseen sama

  • 11:37
    Talvi

    Tuulilasi jäässä? Älä tee tätä tuhansien eurojen virhettä

  • 09:55
    Koirat

    Koirien suosituimmat kutsumanimet vuonna 2025: Onko oman lemmikkisi nimi listalla?

  • 08:13
    Ruoka

    Arjen superruokaa! Helppo ja terveellinen kirjolohiruoka valmistuu uunissa lähes itsestään

  • 06:48
    Terveys ja hyvinvointi

    Tutkimus paljastaa vaarallisen yhdistelmän kehossa – kuolemanriski voi nousta 83 prosenttia