Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Erikoinen yhteensattuma: Naisen paita sopi täydellisesti yhteen hotellin käytävän kanssa

Jo lähes viisi miljoonaa ihmistä on nähnyt tämän kuvan naisesta hotellin käytävällä.
Jo lähes viisi miljoonaa ihmistä on nähnyt tämän kuvan naisesta hotellin käytävällä.Shutterstock, Imgur
Julkaistu 28.01.2016 12:49

MTV LIFESTYLE

Kuka olisi uskonut, että tämä kuva naisesta seisomassa hotellin käytävällä nousisi hitiksi? Yllä olevaa kuvaa on katsottu Imgur-kuvapalvelussa tähän mennessä jo lähes viisi miljoonaa kertaa.

Tavallinen hotellimatka sai yllättävän käänteen, kun sosiaalinen media sekosi yllättäen naismatkaajan julkaisemasta kuvasta. 

hotellikaappausHyvin valittu paita! Kuvakaappaus: Imgur

Lauren Clark ja hänen siskonsa olivat matkalla festivaaleille, kun he päättivät pysähtyä yöksi matkan varrella olevaan hotelliin. Sattumanvaraisesti valittu hotelli osoittautui ainutlaatuiseksi valinnaksi, sillä tämän hotellireissun ansiosta hän käynnisti vaatteet ja hotellin sisustuksen yhdistävän someilmiön.

Sai ihmiset jakamaan omia kuviaan

Clark huomasi pian hotelliin kirjautumisen jälkeen, että hänen paitansa sointui täydellisesti hotellin seinän väreihin. Tämä oli naisen mielestä niin hauska yhteensattuma, että hän päätti jakaa kuvan suosittuun kuvapalvelu Imguriin. 

Sen jälkeen kun Clark julkaisi tämän kuvan, ihmiset ryhtyivät jakamaan omia vastaavia kuviaan suosituimpiin kuvapalveluihin. Kuvista löytyy niin laukkuja kuin paitojakin, jotka sointuvat täydellisesti hotellin sisustukseen, kuten mattoihin ja tapetteihin.

asut

– Kirjauduimme sattumanvaraiseen hotelliin ja näin kävi, Lauren Clark kommentoi kuvan aiheutunutta kohua.

Lähde: Today, Facebook

Lisää aiheesta:

Katie poseerasi purkautuva tulivuori takanaan ja pyysi toista reissaajaa ottamaan kuvan – lopputulos herätti hilpeyttäNämä bikinikuvat eivät ole sitä, miltä näyttävät – somevaikuttaja paljasti, kuinka ovelasti maksetut mainokset todellisuudessa syntyvätÄlä usko kaikkea, mitä näet somessa: Mies huijasi Instagram-seuraajiaan uskottavasti jo toista kertaaYhdellä näistä naisista ei ole housuja jalassaan – bongaatko kuvan "alastoman" naisen?Nainen rajasi äitinsä pois perhekuvasta – äidiltä hulvaton kuittausOletko ihmetellyt, miksi tämä uima-allas on niin monessa Instagram-kuvassa? Sille on looginen selitys
Sosiaalinen mediaKauneus ja tyyliLifestyle
Kuvakaappaus Facebook: Onko sinulla kokemusta siitä, että vaatteesi sointuisivat yhteen sisustuksen kanssa?
Facebook

Tuoreimmat aiheesta

Sosiaalinen media
  • 14.9.11:21
    Mielenosoitus

    Somekiellosta räjähti raivo – jo yli 70 kuollut mielenosoituksissa Nepalissa

  • 13.9.09:51
    Vihapuhe

    Jäitkö kiinni raivosyöttiin? Onlyfans-yrittäjä Mirelle Isohanni, 19, tienaa vihakommenteilla – "En näe mitään väärää"

  • 12.9.08:25
    Nuoret

    Näetkö somessa ahdistavaa materiaalia? Näin nollaat algoritmit

  • 10.9.20:11
    Fitness

    Tässä ammatissa kauneus ei yllättäen olekaan valttia

  • 10.9.05:17
    Facebook

    Syyttäjän ilakoiva Facebook-päivitys oli väärin – "Ai että mä tykkään voittaa"