Entinen F1-pomo Bernie Ecclestone, 94, on antanut oman mielipiteensä Ferrari-kuski Lewis Hamiltonin kehnosta ajovireestä.
Suuren mediahuomion saattelemana Ferrarille täksi kaudeksi siirtyneen Lewis Hamiltonin alku uudessa tallissaan ei ole vastannut odotuksia.
Unkarin kisaviikonloppu oli Hamiltonilta todellinen rimanalitus. Hän karsiutui aika-ajoissa jo toisessa osiossa ja jäi kisassakin kokonaan ilman pisteitä. Hamilton kritisoi itseään viikonlopun aikana voimakkaasti ja kutsui itseään hyödyttömäksi.
Lue myös: Ralf Schumacherin ex-vaimo latasi suoraan: "Aion tehdä niin, kunnes en enää voi tienata sillä rahaa"
Nyt oman mielipiteensä Hamiltonista on antanut myös F1-sarjan entinen johtaja Bernie Ecclestone.
– Lewis oli todella lahjakas, ja luultavasti on vieläkin. Mutta kuten monilla kirkkaimmalle huipulle pääsevillä urheilijoilla, on olemassa vain yksi suunta, eikä se ole hyvä suunta. Se on vain alaspäin,

