Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Ensitreffit alttarilla -ohjelman Henna ja Sami päättivät jatkaa avioliittoaan – suhde syventyi kameroiden sammuttua: "Ei tunnu enää oudolta sanoa, että..."

Julkaistu 07.12.2021 21:08
Toimittajan kuva
Aino Haili

aino.haili@mtv.fi

Henna ja Sami ovat jatkaneet matkaansa yhdessä, vaikka yksiön neliöt tuntuvat käyvän pieniksi. 

Ensitreffit alttarilla -ohjelman Sami ja Henna päättivät kesän kuvausten päätteeksi jatkaa matkaansa yhdessä, ja pariskunta kertoo Mitä heille kuuluu nyt? -jaksossa, että heidän avioliittonsa on yhä melko samanlaisissa kantimissa. 

– Kyllä mä näkisin, että me ollaan suht samassa tilassa kuin silloin päätöspäivänä, että rakastuneita tässä edelleen. Jotenkin on ollut sellaista tasaista ja on päässyt siihen arkeen hyvin kiinni. On ollut mukavaa, että on joku, kenen vierestä herää aamulla, joku jonka viereen mennä nukkumaan, Sami kertoo. 

Henna puolestaan pohti Samin opettaneen hänelle tietynlaista rentoutta. Asiat voi ottaa tosissaan, muttei kaikkea tarvitse ottaa vakavasti. Kesän jälkeen pariskunta on Hennan mukaan oppinut paljon toisistaan ja heidän välinen rakkautensa on syventynyt. 

– Musta ei tunnu enää yhtään oudolta sanoa, että mä olen vaimo ja mulla on aviomies. 

Katso yllä olevalta videolta, mitä Hennalle ja Samille kuuluu nyt!

Lue myös: Tätä et näe TV:ssä: Ensitreffit alttarilla -parien tunnelmia ennen suurta päätöstä

Kaikki Ensitreffit alttarilla -jaksot näet mtv-palvelusta. 

Lisää aiheesta:

Ensitreffit alttarilla -aviopari kohtaa vastoinkäymisen: "Vaikeuksia tässä tunnepuolella"Karl ja Venla aloittivat etäsuhteen Ensitreffit alttarilla -kuvausten jälkeen – näin heidän suhteensa on muuttunut Tuula ja Miika erosivat Ensitreffit alttarilla -kauden päätteeksi – näin ex-avioparin suhde jatkui kuvausten loputtuaEnsitreffit-pari saapuu asiantuntijoiden eteen ristiriitaisissa tunnelmissa – morsian olisi halunnut vielä jatkaa suhdetta Tommi heitti Ensitreffit alttarilla -päätösjaksossa ilmoille toiveen ystävyydestä – Juudit paljastaa: Tällaiset ex-parin välit ovat nytKetkä päätyivät eroon ja ketkä jatkavat avioliittoaan? Näin Ensitreffit alttarilla -pareille kävi
Ensitreffit alttarillaRakkausTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • 30.11.18:02
    TV-ohjelmat

    Kritiikin määrä yllätti Ensitreffit-Julian – katsojat ovat jakautuneet kahtia: "Tuntunut pahalta"

  • 30.11.18:01
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-pari Iina ja Mikko antavat vinkkejä ohjelmaan hakeville – nämä asiat kannattaa huomioida

  • 29.11.18:04
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Katri puhuu avoimesti erosta – muistelee ensimmäistä kohtaamista alttarilla: "Tosi iso pelko"

  • 29.11.16:02
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Janne avaa syitä, miksi suhde Katrin kanssa ei toiminut: "Se oli niin iso ero meissä"

  • 28.11.18:04
    TV-ohjelmat

    Arttu pettyi Julian päätökseen erota Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa – MTV Uutisten haastattelussa mieli oli muuttunut