Monia toimintatapoja F1-tiimien johtoportaissa nähnyt Bernie Ecclestone suosittelee Ferrarille kahden kärjen taktiikkaa.
Ferrari on ollut tällä kaudella laskusuhdanteessa viime vuoden kolmen kisavoiton jälkeen. Luuta on lakaissut varsinkin Maranellon tehtailla ja myös tallipäällikkö Maurizio Arrivabenen potkuista on liikkunut huhuja.
MAINOS
Meksikon GP MTV Totalilla
Perjantai: Harjoitukset klo 17.55 ja klo 21.55
Lauantai: Harjoitukset klo 17.55, aika-ajo klo 20.55
Sunnuntai: Meksikon GP klo 20.55, ennakkotunnelmat klo 19.30!Kaikki F1-ajojaksot suorana MTV Maxilla ja Katsomossa!
– Ferrarilla on kaikki ainekset voittaa MM-titteleitä, niin kuskien kuin teknikkojen osalta. Ehkä ongelma on henkilötasolla, Ecclestone pohtii La Gazzetta dello Sportin haastattelussa.
– Näen tilanteen samanlaisena kuin vuosia sitten, kun vakuutin Fiatin johdon palkkaamaan Jean Todtin. Se ei ollut helppoa, koska he halusivat italialaisen.
