Cheekille jälleen kovat tulot: Nyt nautin työni hedelmistä

Cheek
CheekLehtikuva
Julkaistu 01.11.2013 08:39(Päivitetty 01.11.2013 17:43)

Cheek tahkoi jälleen rahaa vuonna 2012.

Räppäri Cheek, oikealta nimeltään Jare Tiihonen, nousi Suomen parhaiten tienaavien muusikoiden joukkoon vuonna 2010 huimilla 234 004 euron tuloillaan. Vuonna 2011 miehen tulot laskivat roimasti, mutta hän tienasi silti mukavat 140 157 euroa. Lisäksi hän sai pääomatuloa 3 574 euroa.

Vuonna 2012 Cheekin tulot pysyivät edelleen korkeina, laskien kuitenkin huippuvuodesta 2010, sillä hän tienasi viime vuonna 185 326 euroa.

Cheek julkaisi vuoden 2012 aikana hittilevynsä Sokka irti ja osallistui huippusuosittuun Vain elämää -sarjaan, jonka tiimoilta tehtiin konsertteja ja kokoelmalevy.

– Kun tekee todella paljon duunia, se kova duuni mahdollistaa sen, että voi nautiskella paremmin työn hedelmistä silloin, kun nautiskelun aika on, Cheek muotoilee.

Hän palkitseekin itsensä tasaisin väliajoin akkujenlatauslomalla auringossa.

– En todellakaan ole aktiivilomailija. Loma on rentoutumista varten, mitä rennompaa, sen parempaa. Hyvää makoilua ja syömistä, nautiskelua. Sen perusteella valitsen matkakohteenkin. Kaipaan auringon energiaa silloin, kun lähden. Yritän aina katsoa, missä olisi hyvä sää, ja että paikka olisi sellainen, missä en olisi aiemmin käynyt, Cheek kuvailee matkustusmieltymyksiään.

Lue myös:

Tuomas Holopaisella jälleen massiiviset tulot

Madventures-tiimin lompakot vertailussa

Näin tienasivat rokkikukot - Lauri Ylönen jyrää edelleen tuloillaan!

Sami Hedbergin jättitulot kasvoivat entisestään!

Putous-kaunottaret Krista ja Iina rikastuivat entisestään

(MTV3)

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Verot