C Moren suoratoistopalvelussa ja kanavilla on starttaamassa urheilun superviikonloppu. Luvassa on kymmeniä tunteja suoria lähetyksiä C Morella ja MTV3:lla.
MAINOS
Urheilun superviikonloppu C Morella
F1, F2, GP3, MM-kiekko, Timanttiliiga, Golf, Tennis, ravit. Kaiken näet suoratoistopalvelusta cmore.fi.
MM-jääkiekossa pelataan perjantain ja sunnuntain välillä peräti 16 ottelua. Miljoonayleisön kokoavat MTV3:lle ja C Morelle Leijonien lauantain ja sunnuntain Kanada- ja Saksa-ottelut klo 21.15. Otteluiden ennakkostudiot alkavat poikkeuksellisesti myös MTV3:lla jo klo 20.
Upeasti kannustavan kotiyleisön edessä pelaava Tanska pyrkii kaatamaan Suomen jälkeen perjantaina Norjan ja lauantaina Etelä-Korean edetäkseen puolivälieriin.
F1-viikonloppu Barcelonassa lähtee liikkeelle perjantain harjoituksilla klo 12 ja huipentuu GP-starttiin sunnuntaina klo 16.10. Niki Juusela, Toni Vilander, Mervi Kallio ja Tomi Pulkkinen seuraavat Kimi Räikkösen, Valtteri Bottaksen ja kumppanien ajoja paikan päällä.
