Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Asiantuntija Ensitreffit-parin dramaattisesta erosta: ”Harmittaa, että emme voineet auttaa”

Julkaistu 18.10.2017 07:40

MTV LIFESTYLE

Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa häitään tanssineet Mari ja Petri erosivat noin kuukauden yhdessäolon jälkeen.

Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa kuusi rohkeaa sinkkua antavat kohtalonsa asiantuntijoiden käsiin ja menevät naimisiin tuntemattoman ihmisen kanssa. Sinkut tapaavat asiantuntijoiden valitseman puolison vasta aivan avioliiton kynnyksellä ja aloittavat yhteisen tarinansa alttarilta.

Sarjan käynnissä olevalla neljännellä kaudella naimisiin menneet Mari ja Petri eivät löytäneet onnea ohjelmasta. Pari kertoi tiistaina 17. lokakuuta esitetyssä jaksossa, että he ovat päättäneet erota.

Ohjelman asiantuntija Jason Lepojärvi kommentoi kaksikon päätöstä Twitterissä. Lepojärvi kokee, että asiantuntijatiimi epäonnistui parin suhteen.

– Molemmilla on intohimoja, joita toivoin toisen hyväksyvän ja arvostavan, harmittaa, että emme voineet auttaa. We failed, Lepojärvi toteaa. 

Marin ja Petrin eropäätökseen vaikuttivat muun muassa erilaiset elämäntavat. Liikunnasta ja terveydestä intohimoisesti ja kurinalaisesti ajatteleva Petri ja spontaanimpi Mari olivat jatkuvasti törmäyskurssilla erilaisten rytmiensä vuoksi. 

– Tiesimme erosta suhteessa liikuntaan. Myönnän, etten nähnyt ennakolta, että siitä tulisi kohtalokas kompastuskivi, Lepojärvi kommentoi. 

Lisää aiheesta:

Somekansalta tyly tuomio Ensitreffit alttarilla -parin liitolle: "Pelkkää kivireen vetämistä"Ensitreffit alttarilla -ohjelman Vesa avioliittonsa nykytilasta: "Väittäisin jopa olevan kipinää"Kivulias kohtaus Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa – mieheltä kammottava ensireaktio: ”Voi paska”Pettynyt Ensitreffit-Petri eropäätöksestä MTV.fille: "Eikö sitä onnea löytynytkään?"Ensitreffit alttarilla -pari eroaa: ”Päällimmäisenä tunteena on pettymys”Ensitreffit-asiantuntijat summaavat parien vahvuudet ja heikkoudet: Heidän kemiansa täsmäävät
Ensitreffit alttarilla

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • 30.10.08:19
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Iina esittää puolisolleen suoran lapsikysymyksen: "Haluanko olla sellaisessa suhteessa?"

  • 25.10.14:05
    Seurapiirit

    Anniina ja Ville avioituivat Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa kuusi vuotta sitten – tätä mieltä he ovat uudesta kaudesta

  • 25.10.13:12
    Seksi ja parisuhde

    Ensitreffit alttarilla -Jannella ahaa-elämys riitelystä – "Tunteet osoittavat aina kohti tarvetta"

  • 22.10.20:31
    Seksimyytit

    Peppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksia

  • 17.10.18:01
    TV-ohjelmat

    Yksi Ensitreffit alttarilla -pari ei osallistu yhteistapaamiseen – tässä syy