Apple on vahvistanut, että sen uusi ja aikaisempaa suurempi tablet-laite iPad Pro tulee myyntiin yhtiön verkkokaupassa marraskuun 11. päivä.
Pro tulee saataville Applen omiin liikkeisiin myöhemmin samalla viikolla. Samaan aikaan tabletin kanssa myyntiin tulee Smart Keyboard -näppäimistö sekä Apple Pencil -kosketuskynä.
– Ennakkokysyntä iPad Prota kohtaan on ollut suorastaan uskomaton, Applen kansainvälisestä markkinoinnista vastaava johtaja Philip Schiller on kommentoinut.
IPad Pro on 12,9 tuuman näytöllä varustettu tablet, joka on tähdätty etenkin Microsoftin Surface Pro 4:n kilpailijaksi ja kannettavan tietokoneen korvaajaksi.
Tabletissa on retina-näyttö ja sen saa hopean, kullan ja harmaan värisenä.
Uusimmat
-
18:50
Tällaista maalia ei joka päivä näe – HIFK tasoihin miinuskulmasta
-
18:46
Brittitiedustelu: Värvättyjen vankien vapautuminen pahentaa Wagnerin sotilaspulaa entisestään – MTV seuraa sotaa
-
18:46
Räväkkä alku Nokia Arenalla! Tunteet kuumenivat välittömästi – KooKoolta shokkihoitoa Tapparalle
-
18:28
Kurkun kilohinta voi pian puolittua – tässä syy
-
18:23
Jasmin Voutilainen muistetaan Salkkarit-roolistaan – katso kohtauskimara
-
18:20
Veturikuski: Perhe-elämä vaikea järjestää nykysopimuksin, työvuoro voi alkaa saman päivän aikana kahdesti – tämän takia junalakko on käynnissä
-
18:00
Jasmi Joensuu loistovauhdissa Tallinnan sprintissä
-
17:55
Osa koronarajoituksista aiheutti enemmän haittaa kuin hyötyä, sanoo Suomen Yrittäjät – THL:n vaatimus jälkiselvityksestä saa kannatusta
-
17:53
Star Wars - ja Harry Potter -elokuvien ikimuistoisia rooleja näytellyt Paul Grant on kuollut – 56-vuotias löydettiin lyhistyneenä juna-aseman ulkopuolelta
-
17:47
Länsiväylä: Jari Sillanpää kommentoi tuomiotaan lapsipornovideon kuvaamisesta tietokoneen näytöltä – "Istuin huumepäissäni koneella ja lähetin kuvan striimistä"
-
17:45
Mika Tommola yllätti Maria Ohisalon! Ministeri kuuli kouluarvionsa ja pääsi lausumaan ala-asteella kirjoittamansa runon
-
17:36
Kimi Räikkönen palaa innoissaan kilparadoille, F1:stä tuttuun paikkaan – tallikaverilta kutkuttava ennustus
-
17:35
Nuoria ajavat hatkaan lastensuojelulaitosten mielivaltaiset rajoitukset – sijoitetut lapset toivovat aikuisilta välittämistä, halauksia, aikaa ja kuulluksi tulemista
-
17:17
Siivoojia ja kiinteistönhoitajia koskevassa työriidassa on annettu sovintoehdotus, laaja lakko uhkaa alkaa ylihuomenna
-
17:17
Stoltenberg kehotti Nato-maita kasvattamaan puolustusmenojaan – Nato kertoi Venäjän hyökkäyssodan myllertämästä vuodestaan
-
17:15
Mihin jäivät Naisleijonien tähdet? Kohuhyökkääjä sivussa MM-ryhmästä
-
17:10
Kirja-arvio: Itämeren turvatarkastus – kun sodan uhka palasi
-
17:09
Shirly Karvinen kannustaa kumppaniaan Sannia herttaisella videolla: "Ylpeä sinusta"
-
17:07
Henkilöauton kuljettaja loukkaantui vakavasti liikenneonnettomuudessa Oulussa
-
17:01
Oleskeluluvan pitkä käsittely oli piinaa Miinalle ja Dalille, näin parin lähes vuoden odotus palkittiin – "Sitten hän käveli sieltä"
-
Lataa lisää