Angelina Jolie paljastaa Vanity Fairin haastattelussa, miltä käsikirjoittaminen, ohjaaminen ja ainainen parin ympärillä pyörivä huhumylly naimisiinmenosta ja lapsiluvun kasvattamisesta tuntuu.
"Brangelinan" alusta lähtien, vuodesta 2005, Brad Pitt ja Angelina Jolie ovat olleet villien huhujen keskipisteenä. Ja vaikka heillä on suuri pesue lapsia – niin adoptoituja kuin biologisiakin – tähtipari väittää, ettei heillä ole suunnitteilla hankkia lisää… ainakaan vielä.
Syyskuun 2011 Vanity Fair -lehden haastattelussa 36-vuotias näyttelijäkaunotar nauroi veikkauksille, aikooko hän mennä Pittin kanssa naimisiin tai onko hän raskaana.
Siitä lähtien kun pari tapasi Mr & Mrs Smith -elokuvan kuvauksissa (jolloin Pitt oli edelleen naimisissa ex-vaimonsa Jennifer Anistonin kanssa), huhut naimisiinmenosta ovat pyörineet parin ympärillä. Molemmat ovat kuitenkin vakuuttaneet, etteivät tule menemään naimisiin, ennen kuin myös keskenään samaa sukupuolta olevat saavat mennä naimisiin. Ja vaikka viime aikoina onkin spekuloitu parin harkitsevan muuttavan mielensä, hääjuhlaa ei ole tiedossa.
– Ei ole (tulossa) salaisia häitä… En ole raskaana. En ole adoptoimassa lasta tällä hetkellä, Jolie sanoo haastattelussa.

