Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Uusi pettämissivusto rantautuu Suomeen

Uusi pettämissivusto rantautuu Suomeen
Uusi pettämissivusto rantautuu SuomeenShutterstock
Julkaistu 20.08.2012 13:48(Päivitetty 20.08.2012 13:49)

Kohua aihetuttanut Victoria Milan -pettäjäsivusto saa kilpailijan. Maailmalla valtaisan suosion saanut varattujen seuranhakuun tarkoitettu sivusto Ashley Madison on syyskuusta alkaen saatavilla myös suomeksi.

Aitona ja alkuperäisenä varattujen deittisivustona itseään mainostava AshleyMadison.com avaa suomenkieliset sivunsa syyskuussa. Varatuille ja syrjähyppyjä etsiville tarkoitettu seuranhakusivusto on maailmalla Facebookin jälkeen nopeimmin suosiotaan kasvattava verkkosivusto. Ashley Madison palkkasi Suomen maajohtajakseen kilpailijansa Victoria Milanin Suomen toimintoja aiemmin johtaneen Timo Uusi-Kerttulan.

– Vaikka Victoria Milanin rakentaminen on ollut erittäin mielenkiintoinen projekti, elämässä täytyy kuitenkin mennä eteenpäin. Lisäksi koen, että Victoria Milan on huono kopio alkuperäisestä Ashley Madisonin palvelusta, joka on toiminut alalla jo kymmenen vuotta menestyksekkäästi, Uusi-Kerttula kertoo lähtönsä taustoista.

Palvelulla jo yli 10000 suomalaiskäyttäjää

Täysin tuntematon palvelu Ashley Madison ei kuitenkaan tähän mennessäkään suomalaisille ole ollut. Tällä hetkellä palveluun on jo kirjautunut yli 10 000 suomalaista, vaikka palvelu onkin tähän saakka ollut käytettävissä vain englannin kielellä. Palveluun tehtiin viime vuonna Suomesta käsin noin 278 000 vierailua.

Suomalaiset ovat kiinnostuneita pettämissivustoista
Suomalaiset ovat kiinnostuneita pettämissivustoistaShutterstock

Uusi pettämissivusto rantautuu SuomeenUusi pettämissivusto rantautuu SuomeenShutterstock

Mikä sitten saa suomalaiset pettämään?

– Suomalaiset ovat kansaa, joka ei liittojensa ongelmista ulkopuolisille puhu. Tästä aiheutuu suhteisiin jännitteitä, jotka purkautuvat siihen, että etsitään salasuhteita. Olemme arvioineet että jopa 50 - 70 prosentissa avioliitoista on ollut jonkinlaista pettämistä. Ihmiset haluavat elämäänsä kuitenkin turvallisuutta ja palveluamme on helppo käyttää vaikka ulkomaanmatkoilla, sillä järjestelmässämme on maailmanlaajuisesti jo yli 14 miljoonaa jäsentä, enemmän kuin kenelläkään kilpailijallamme, Uusi-Kerttula sanoo.

Ashley Madison haluaa Suomen ja Skandinavian markkinajohtajaksi ja päästäkseen siihen he tavoittelevat Suomeen 200 000 jäsentä muutaman vuoden kuluessa.

Pettäjäprofeetta saapuu Suomeen

Ashley Madisonin johtaja ja pettäjäprofeettana mainetta niittänyt Noel Biderman tulee Suomeen sivuston avauksen yhteydessä syyskuussa. Biderman on aiemmin toiminut urheilijoiden agenttina, mutta on myöhemmin tullut tunnetuksi kirjastaan ’Cheaters Prosper’, jossa hän esittää, kuinka syrjähypyt voivat pelastaa tämän ajan avioliitot. Hän on myös tunnettu internetin vihatuimpana miehenä. Hän on keksinyt konseptin varattujen deittisivustoista ja perustanut Ashley Madisonin vuonna 2002.

Deski

Kuvat: Shutterstock

Lisää aiheesta:

Nukutko sopivasti? Tietty määrä unta mahdollistaa parhaan tuloksen painonpudotuksessaTalvi lähestyy: Mitä aloittelevan sähköautoilijan pitää ottaa huomioon?Testasimme, saako alkoholijuomia ostettua kaupasta yhdeksän jälkeenMarika Kojo ajoi kolarin ja sai syöpädiagnoosin samana päivänä: "Elän kuoleman rajapinnoilla"Aavemetsästäjä Mika Nikkilä kohtaa selittämättömän: "En usko – minä tiedän"30-vuotiaan naisen oireet viittasivat raskauteen – taustalla olikin vakava sairaus
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 14:31
    Painonhallinta

    Nukutko sopivasti? Tietty määrä unta mahdollistaa parhaan tuloksen painonpudotuksessa

  • 11:45
    Sähköautot

    Talvi lähestyy: Mitä aloittelevan sähköautoilijan pitää ottaa huomioon?

  • 08:15
    Alkoholi

    Testasimme, saako alkoholijuomia ostettua kaupasta yhdeksän jälkeen

  • 06:45
    Asian ytimessä.doc

    Marika Kojo ajoi kolarin ja sai syöpädiagnoosin samana päivänä: "Elän kuoleman rajapinnoilla"

  • Eilen20:25
    Halloween

    Aavemetsästäjä Mika Nikkilä kohtaa selittämättömän: "En usko – minä tiedän"