Snapiin tulossa alkuperäissarjoja – jaksot lyhyitä

Julkaistu 10.10.2018 16:16
Toimittajan kuva

Erno Konttinen

erno.konttinen@mobiili.fi

@ernonbogel

Snapchatin omistava Snap on kertonut palveluun tulevista alkuperäissarjoista. Snap Originals -sarjat tekevät ”maailman parhaat tarinankertojat” ja uusia jaksoja julkaistaan päivittäin. Snap kertoo asiasta tiedotteessaan.

Ensimmäisiä alkuperäissarjoja ovat Co-Ed, joka on Duplass Brothersin komediasarja, Class of Lies, jonka takana on yksi Riverdale-sarjan tekijöistä, ja Endless Summer, joka seuraa nousevia tähtiä Laguna Beachilta.

Snap Originals -sarjat tullaan tekemään Snapchatin tyyliin ja ne videot voivat sisältää tuttuja linssejä, kuvasuotimia ja muita Snapchatin ominaisia asioita.

Kestoltaan Snapin alkuperäissarjat tulevat olemaan lyhyitä. Jaksot kestävät lyhimmillään muutamia minuutteja ja kestot todennäköisesti voivat vaihdella paljonkin. Uutuussarjat löytyvät Snapchat-palvelusta Tutustu-osiosta.

Tuoreimmat aiheesta

Digi