Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Sara Sieppi julkaisi aistikkaan kuvan: "Älä mieti kaikkea niin paljon, rikot oman sydämesi"

6:32Vieraana Sara SieppiSara Sieppi vieraili Vappu ja Marja Livessä 6. maaliskuuta 2019.
Julkaistu 12.03.2019 07:19
Toimittajan kuva

Heli Mettänen

heli.mettanen@mtv.fi

Sara Sieppi julkaisi Instagram-tilillään kuvan, jonka yhteydessä hän valottaa ajatuksiaan.

Vuoden 2011 Miss Suomi Sara Sieppi julkaisi Instagramissa aistikkaan kuvan. Sieppi pähkäilee kuvan yhteydessä sitä, kuinka oma ajatuksenvirta voi pahimmillaan olla vahingollinen. Hän lomailee parhaillaan Thaimaan lämmössä.

– Älä mieti kaikkea niin paljon, rikot oman sydämesi, Sieppi kirjoittaa englanniksi kuvan yhteydessä.


LUE MYÖS: Rajusta some-palautteesta avautunut Sara Sieppi murtui kyyneliin suorassa lähetyksessä: "En tiedä, mitä pahaa olen tehnyt, että saan sen kaiken paskan niskaan"

Sieppi vieraili viime viikolla Vappu ja Marja Livessä kertomassa saamastaan rajusta somepalautteesta. 

– Huorittelua kuulee päivittäin, mutta ehkä... Kun erosin, sanottiin, että on oma syyni, että minua on petetty ja minut on jätetty. Se on ollut ehkä pahinta. Mutta se on päivittäistä, hän   ja haastattelussa.

kertoi kyyneleet silmissään
Vappu Pimiän
Marja Hintikan

Sieppi erosi näyttelijä-juontaja-muusikko Roope Salmisesta viime syksynä.

Lisää aiheesta:

Sara Sieppi sai törkeän viestin sosiaalisessa mediassa – rakentava viesti sai kommentoijan hiljaiseksiSara Sieppi lähti jälleen reissuun – julkaisi upean kuvan rusketusrajoistaan: "Täällä on vaikeaa olla hymyilemättä"Rajusta some-palautteesta avautunut Sara Sieppi murtui kyyneliin suorassa lähetyksessä: "En tiedä, mitä pahaa olen tehnyt, että saan sen kaiken paskan niskaan"Sara Sieppi muistelee lapsuuttaan aurinkoisessa lomakuvassa: "Olen tosi kiitollinen, että tällaiseen on nyt mahdollisuus"Raskaasta parisuhteestaan avautunut Sara Sieppi hehkuttaa hyvää oloaan näyttävässä viidakkokuvassa: "Ei huolta huomisesta"Erostaan avautuneelle Sara Siepille sataa tukea: "Kuivaa kyyneleet, parempaa on edessä"
Sara SieppiMiss SuomiEroSosiaalinen mediaSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Sara Sieppi
  • 15.10.08:29
    Seurapiirit

    Podcast: Näin Sara Sieppi kertoi raskaudestaan Sabina Särkälle: "Olen sanaton!"

  • 11.10.13:26
    Sara Sieppi

    Sara Siepiltä onnellisia vauvauutisia: "Sinua on odotettu"

  • 15.8.17:55
    Seurapiirit

    Joku kolhi Sara Siepin autoa – etsii silminnäkijöitä

  • 6.8.18:23
    Sabina Särkkä

    Podcast: Tästä asiasta Sara Sieppi pöyristyi osallistuttuaan ensimmäistä kertaa tosi-tv-ohjelmaan – myös kuvauksissa tapahtui erikoinen käänne

  • 25.6.09:06
    Sabina Särkkä

    Podcast: Sara Sieppi on käyttänyt lähes 60 000 euroa Wolt-tilauksiin – tällaisella summalla Sabina Särkkä on tilannut