Sisällöntuottaja Sara Parikka näytteli Salatut elämät -sarjassa noin 10 vuoden ajan.
Vaikuttaja, sisällöntuottaja Sara Parikka, 32, muistetaan erityisesti Peppi Puolakan roolistaan Salatut elämät -sarjassa. Parikka teki rooliaan noin 10 vuoden ajan vuodesta 2007.
Pepin hahmon juonenkäänteet olivat osin hyvin rankkoja, kuten aika, jolloin hän eli huumekoukussa. Rajut kohtaukset eivät kuitenkaan tulleet Parikan uniin.
– Koen, että tuollainen huumejuttu tai muut Pepin rankemmat kokemukset olivat kuitenkin aika lyhyitä ja hetkittäisiä. Hänhän on sellainen naapurintyttö ja kuitenkin todella hyvis. Melkeinpä kaikille hahmoille, jotka ovat Salkkareissa pidempään, tulee milloin mitäkin vastaan. Onhan se näyttelijänä todella mageeta, että pääsee uudestaan ja uudestaan haastamaan itseään, Parikka kertoi Huomenta Suomessa
