Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Salkkari-Sami: Tauko isyysloman ajaksi

Anna-Maija Järventaus esitteli pyöristyvää vatsaansa ennen Tanssii tähtien kanssa -lähetyksen alkua.
Anna-Maija Järventaus esitteli pyöristyvää vatsaansa ennen Tanssii tähtien kanssa -lähetyksen alkua.
Julkaistu 04.10.2011 07:26

Esikoistaan avopuolisonsa kanssa odottava Sami Sarjula ei epäröi keskeyttää tv-sarjan kuvauksia synnytyksen käynnistyttyä.

Sami Sarjula ja Anna-Maija Järventaus odottavat esikoisensa syntymää innolla. Sarjulan mukaan uuden elämän saattaminen maailmaan on yksi hienoimmista elämässä tapahtuvista asioista.

– Kaikki neuvolakäynnit, ultrat, vaatteiden ja tarvikkeiden ostaminen. Tämä on sellaista kasvua elämään, Sarjula listaa.

Tulevat vanhemmat ovat tilanneet vauvantarvikkeita ulkomailta asti. Järventaus onkin tyytyväinen Englannista tulleeseen korikehtoon. Vaikka suurin osa tarvikkeista onkin jo hankittu, vielä on hankittavaa jäljellä.

–Vaunuja emme ole vielä ostaneet, Järventaus paljastaa.

Anna-Maija Järventaus ja Sami Sarjula hehkuvat odotuksen onnea.

Salatut elämät -sarjan kuvaukset pitävät Sarjulan kiireisenä. Synnytykseen osallistuva Sarjula ei välitä kiireisistä kuvausaikatauluista synnytyksen käynnistyttyä.

– Silloin jää roolihenkilö ihmettelemään, kun Sami karkaa niistä vaatteista. Aion pitää sen jälkeen parin viikon isyysloman.

SALATUT ELÄMÄT arkisin klo 19.30.

(MTV3)

Lisää aiheesta:

Salkkareista tuttu Sami Sarjula esitteli uuden muusikkorakkaansa: "Tapasimme kesällä työn merkeissä"Sami Sarjula palaa Salkkareiden Ossin rooliin: "Ihan kuin olisi tullut kotiin"Salkkarit-Ossina tunnetulle Sami Sarjulalle sattui tapaturma portaissa: "Olen kotihoidossa nyt"Ex-Salkkarit-tähti panostaa nyt musiikkiuraansa – tältä kuulostaa uutuusbiisiSalkkarit-tähti Sami Sarjula: Perhe on antanut rikkauttaSalkkarit-tähdellä yllättävä lisätyö
Sami Sarjula

Tuoreimmat aiheesta

Sami Sarjula
  • 25.10.202018:51
    Tanssii Tähtien Kanssa

    Salkkareista tuttu Sami Sarjula esitteli uuden muusikkorakkaansa: "Tapasimme kesällä työn merkeissä"

  • 09.06.201810:24
    Pihlajasatu

    Sami Sarjula palaa Salkkareiden Ossin rooliin: "Ihan kuin olisi tullut kotiin"

  • 31.05.201814:20
    Pihlajasatu

    Salkkarit-Ossina tunnetulle Sami Sarjulalle sattui tapaturma portaissa: "Olen kotihoidossa nyt"

  • 27.07.201519:37
    Salatut elämät

    Ex-Salkkarit-tähti panostaa nyt musiikkiuraansa – tältä kuulostaa uutuusbiisi

  • 27.07.201310:54
    Sami Sarjula

    Salkkarit-tähti Sami Sarjula: Perhe on antanut rikkautta