Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Ravivihje: Ina Star ehtii kauempaakin

Juha Utalan ohjastama ja valmentama Ina Star on Toto4-systeemiemme varmavalinta yönmustalta lähtöpaikaltaankin, vaikka takana on taukoa ja heikkoja sijoituksia.
Juha Utalan ohjastama ja valmentama Ina Star on Toto4-systeemiemme varmavalinta yönmustalta lähtöpaikaltaankin, vaikka takana on taukoa ja heikkoja sijoituksia.Arto Julkunen
Julkaistu 01.02.2016 15:15
Toimittajan kuva

Henri Lehikoinen

HenriLehikoinen

Jyväskylän Toto4-peli käynnistyy viimeksi lumonneen Niemen Cecilian voitolla, jos se malttaa pysyä raviaskelillaan. Toto4-varmamme löytyy toisesta kohteesta.

Katso Killerjärven Toto4-kohteet suorana lähetyksenä MTV Max -kanavalta tai Katsomosta kello 19:10-20:35!

Pieni vihjesysteemi

Toto4-1: 6,4,9,5 (10,2)

Toto4-2: 12 Ina Star (2,1)

Toto4-3: 1,2,6,7,9 (12,8)

Toto4-4: 3,6 (4,1)

Yhteensä 40 riviä x 0,20 euroa = 8 €

Kopioi peli Toto-kupongillesi

Suuri vihjesysteemi

Toto4-1: 6,4,9,5,10 (2,7)

Toto4-2: 12 Ina Star (2,1)

Toto4-3: 1,2,6,7,9,12,8 (3,4)

Toto4-4: 3,6,4,1,9 (2,8)

 Yhteensä 175 riviä x 0,20 euroa = 35 €

Kopioi peli Toto-kupongillesi

Viimeksi ylivoimavoittoon lipunut 6 Niemen Cecilia on avauskohteen selvä ykkösmerkki, mutta varmaksi laukkaherkkää tammaa ei uskalla laittaa. Jos Jukka Monosen valmennettava ravaa, se voittaa millä juoksunkululla tahansa. 4 Huuger ja 9 Akkaatta kyttäävät suosikkimme laukkaa. Huuger taisteli viimeksi johtavan rinnalta kolmanneksi, ja osoitti suoritustason olevan edelleen korkealla. Akkaatta on mahtavassa iskussa, eikä ykkössija ole kuin ajan kysymys. Viimeksi tamma laukkasi lyhyesti loppukaarteessa, mutta selvisi maaliin vielä toisena. Epävarmuus vaivaa, mutta suorituskyky on parempi kuin koskaan.

Toisesta kohteessa starttaa ideavarmanamme 12 Ina Star. Alhainen peliprosentti oikein huutaa koittamaan tammaa yksinäisenä merkkinä. Vaikka lähtöpaikka on surkea, Juha Utalan ajokki pystyy syöksymään voittoon pitkältä parijonostakin. Loppuvuoden voittostarteissaan tamma voitti tätä kovempia tehtäviä vakuuttavalla tavalla.

Kolmannen kohteen ykkösmerkkimme on 1 Alvena Sonja. Huonoista lähtöpaikoista kovatasoisissa lähdöissä loppuvuodesta kärsinyt tamma palaa noin kahden kuukauden tauolta, mutta emme näe siinä suurta ongelmatekijää. Mielestämme Alvena Sonja juoksee toisessa sisällä, mistä se pystyy kirimään Open Strechiä pitkin voittoon.

Myrkynnopea 6 Pinocchio’s Lie pystyisi parhaimmillaan voittamaan lähdön. Toki ruuna palaa yli puolen vuoden tauolta, eikä se ole suoritusvarma, mutta viime voittokin tuli juuri silloin kun sitä ei odotettu. Aikoinaan kovissakin lähdöissä komeasti menestynyt 9 All In ei enää ole huipputikissään, mutta iltaravitasolla se on edelleen mahdollinen menestyjä.

Viimeksi yli 20 asteen pakkasessa erinomaisesti kovavauhtisessa juoksussa keulapaikalta taistellut 3 Vinctrice on päätöskohteen niukka suosikkimme. Tamma avaa johtopaikalle, mutta emme usko Harri Kotilaisen tällä kertaa koittavan keulasta, vaan luovuttavan sen paikan Antti Teivaisen ajokille 6 Backspin. Maalisuoralla Vintrice pystyy ohittamaan Backspinin.

Backspin koki viimeksi Toto65-lähdössä hyvän esityksen jälkeen niukan tappion. Kunto pitää, jopa kohenee, eikä tamma voi välttyä kolmen joukkoon sijoittumiselta. Yllättäjäosaston 4 Daisy Web laukkasi viimeksi ennen lähtölinjaa ja keskeytti. Veli-Pekka Joensuun valmentama omapäinen tamma pystyisi parhaimmillaan kukistamaan koko sakin, mutta hyvästä suorituksesta on lähes vuosi aikaa.

Päivän Duo -vihje

1. osalähtö: 1,2,6

2. osalähtö: 3,4,6

Yhtensä 9 yhdistelmää x 1 euro = 9 €

Kopioi peli Toto-kupongillesi

Troikka-systeemi

1. riville: 3,6

2. riville: 3,6

3. riville: 1,2,4,7,8,9,12

Yhteensä 14 yhdistelmää x 1,50 euroa = 21 €

Kopioi peli Toto-kupongillesi

Kaikkiin ravipeleihin voit osallistua Fintoton sivuilla.

Ravit live 5 kpl

Lisää aiheesta:

Ravivihje: SE-tamman vauhtikestävyys on muille liikaaRavivihje: Overboost pystyy kukistamaan suursuosikinRavivihje: Boker palaa kilparadoilleRavivihje: Force One kiitää ykköseksiRavivihje: Sykähdyttäjän tuurit jatkuvatRavivihje: Suursuosikille maistuvat lappukaverit
UrheiluRavit

Tuoreimmat aiheesta

Urheilu
  • 22:40
    Mestarien liiga

    Mestarien liigassa jymy-yllätyksiä – Chelsea pelastui nöyryytykseltä

  • 22:11
    NBA

    ESPN: Lauri Markkasen seuralle paha takaisku

  • 21:38
    Jalkapallo

    Järkyttävä tilanne: Suomalaisnuorten ottelu päättyi väkivaltaan Turkissa

  • 20:36
    Tennis

    Tenniksessä edessä kutkuttava suomalaiskohtaaminen

  • 19:55
    Mestarien liiga

    Tästä maalista puhuisivat kaikki, jos Messi tai Ronaldo olisi ollut asialla – Mestarien liigassa ennätyksellinen juoksu