Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Prinsessa Madeleinen anoppi myy luksusasuntoaan – hinta hurjat 10,5 miljoonaa euroa

Julkaistu 18.02.2016 10:06

MTV VIIHDE

Prinsessa Madeleinen aviomies Chris O'Neillin äiti Eva on pistänyt Lontoon-asuntonsa myyntiin.

Ruotsin prinsessa Madeleinen anoppi Eva O'Neillin, 68, asunnon saa omakseen lähes sadan miljoonan kruunulla eli noin 10,5 miljoonalla eurolla.

– Remontointiin on käytetty paljon rahaa, jotta asunnosta on saatu korkealaatuinen, kiinteistövälittäjä kommentoi torstain Expressenissä.

Lontoon arvostetuimpiin asuinalueisiin kuuluvassa Belgraviassa sijaitseva asunto päätyi Eva O'Neillin omistukseen vuonna 2012.

Huonossa kunnossa ollut asunto on remontoitu täysin. Huoneistoon saatiin uusi asuinkerros kellarin remontoinnin myötä.

– Asunto on ainutlaatuinen. Huoneistossa on kattoterassi, jolta aukeaa komeat näkymät. Hissi on viimeisintä teknologiaa, kiinteistövälittäjä kertoo lehden mukaan.

Kiinteistössä on kohdekuvauksen mukaan neljä kerrosta, joista löytyy kolme makuuhuonetta ja neljä kylpyhuonetta. Pohjakerroksessa on autotalli.

– Naapurusto on ainutlaatuisimpia maailmassa. Jos siellä haluaa asua, on maksettava se hinta jota pyydetään. Tässä asunnossa

Belgravian kaupunginosassa asuvat myös Eva O'Neillin poika Chris O'Neill vaimonsa prinsessa Madeleinen ja parin lasten kanssa.

O'Neillin perhe omistaa kiinteistöjä ja asuntoja Lontoon lisäksi muun muassa New Yorkissa, Miamissa ja Tukholmassa.

Lisää aiheesta:

Herttuatar Meghanin entinen koti on myynnissä – tällainen oli hänen hulppea asuntonsa HollywoodissaNyt on luksusta! Matt Damon osti ennätyskalliin kattohuoneistonHurjat voitot! Prinsessa Madeleinen puoliso Chris O’Neill tienasi miljoonia talokaupoillaPrinsessa Madeleinen perhe vaihtaa asuntoa – 261 neliön ökyasunto käymässä liian pieneksiPrinsessa Madeleinen ja Chris O'Neillin luksusasunto myytiin – pyyntihinta hulppeat 1,7 miljoonaaMaailman paras ja arvokkain osoite on 15 Central Park – tapaa asukkaat
Chris O'NeillPrinsessa MadeleineKuninkaalliset

Tuoreimmat aiheesta

Chris O'Neill
  • 15.7.16:35
    Prinsessa Victoria

    Kaarle Kustaa yllätti juhlakansan – näin prinsessa Victorian syntymäpäiviä juhlittiin

  • 24.3.15:40
    Prinsessa Madeleine

    Prinsessa Madeleine tekee uuden aluevaltauksen

  • 20.2.10:12
    Prinsessa Leonore

    Prinsessa Madeleine julkaisi kuvan 11-vuotiaasta tyttärestään: "Sydäntäni lämmittää nähdä..."

  • 02.10.202418:20
    Prinsessa Madeleine

    Prinsessa Madeleinen tytär on kuin ilmetty kuningatar Silvia – syksyinen kuva ihastuttaa

  • 13.12.202320:30
    Nobel

    Prinsessa Victoria säteili trendivärissä, prinsessa Sofia luotti klassisempaan tyyliin – kuninkaallisten pukuloistoa gaalassa