Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Parodinen pommivideo oli Samsungille liikaa – GTA-pelaaja vitsaili Note7-puhelimen toimivan myös käsikranaattina

YouTube
Julkaistu 21.10.2016 07:13

MTV LIFESTYLE

Youtube poisti puhelinvalmistajan pyynnöstä videon, jolla GTA-pelaaja käyttää Galaxy Note7 -puhelinta pommina.

Samsungia ei naurattanut YouTubeen ladattu video, jolla Grand Theft Auto V -pelaaja käyttää surullisenkuuluisaa Galaxy Note7 -puhelinta ikään kuin käsikranaatin tapaan.

Sitten Samsungin uutuusluurin julkaisun, olemme saaneet lukea useista tapauksista, joissa puhelimet ovat räjähdelleet itsekseen.

Vitsiksi tarkoitettu video ei kuitenkaan osunut puhelinvalmistajan huumoriin. Samsung on vaatinut YouTubea poistamaan alkuperäisen videon, mutta varotoimenpiteet eivät jääneet siihen: nyt puhelinvalmistaja yrittää saada videon kaikkoamaan koko internetistä.

HitmanNikon pelivideo parodioi Samsungin meneillään olevaa kriisiä, joka on valitettavan vakava aihe. Videolla ei ole rikottu tekijänoikeuksia, mutta tähän Samsung kuitenkin yrittää perustaa syytteensä.

Vaikka YouTube poistikin alkuperäisen palveluun ladatun videon, löytyy video nyt toisen käyttäjän lataamana. Voit katsoa videon otsikon alta.

Lähde: The Verge

Videolla näkyy, kuinka Samsung Galaxy Note7 savuaa ylikuumentumisen jälkeen.

Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.


Lisää aiheesta:

Tytär julkaisi iPhone X:stä liian aikaisin suositun YouTube-videon – Apple antoi potkut puhelimen luovuttaneelle isälleUusi Nokia 3310 purettiin – ”En yllättyisi jos tämä puhelin kestäisi seuraavaan uudelleenjulkaisuun 17 vuoden kuluttua”Video: Samsungin Galaxy S8:aa yritettiin leikata halki ja akku sihisee - mutta mitä sitten tapahtuu?Teinitytön iPhone räjähti mystisesti kesken latauksen – syy puhelimen erikoisissa kuorissa?Tässäkö Halloweenin ”kuumin” asu? Oivaltava idea laittaa räjähtelevät Samsungit hyötykäyttöönPelottava kotivideo osoittaa: Tästä syystä Samsungin takaisinveto tulee ottaa tosissaan
YouTubeHuumoriDigiLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

YouTube
  • 10.10.17:00
    Someäidit

    Kaksi äitiä -tubettajat Suski ja Ella: Vauva!

  • 6.10.09:16
    Sonja Hämäläinen

    Youtube-tähti Soikku odottaa perheenlisäystä – syksyiset otokset julki

  • 30.9.07:07
    Donald Trump

    Youtube maksaa Trumpille miljoonakorvaukset

  • 14.9.09:10
    Juuso Karikuusi

    Juuso Karikuusi teki suuren päätöksen ja jäi "tyhjän päälle" – yllättävän puhelinsoiton jälkeen asiat loksahtivat paikoilleen

  • 8.9.21:14
    Nepal

    Nuoret raivostuivat hallituksen somepäätöksestä Nepalissa, lähes 20 kuollut