Norjalaisvalmentaja Eirik Myhr Nossumille tehty uusi koronavirustesti on osoittautunut negatiiviseksi. Tämä tarkoittaa sitä, että norjalaishiihtäjät voivat osallistua maailmancupin kisoihin Rukalla.
Nossum antoi keskiviikkona positiivisen koronanäytteen, mutta tulos osoittautui uusintatestissä virheelliseksi. Norjan joukkue asetettiin karanteeniin, ja joukkueen osallistuminen Rukan hiihtoihin oli vaakalaudalla ennen uusintatestin tulosta.
Maastohiihdon maailmancupin kausi alkaa perjantaina sprinteillä. Rukalla kisataan myös mäkihypyn ja yhdistetyn maailmancupeissa.
Uusimmat
-
09:32
WHO: Britanniassa havaittu koronavirusmuunnos on levinnyt ainakin 60 maahan
-
09:24
Heikko jää monen kelkkaturman taustalla – onnettomuudet sattuvat usein tutuissa maisemissa
-
09:10
Ravitsemusterapeutti Mikko muistuttaa: Unohda laihduttaminen – tässä helppo tapa syödä terveellisemmin
-
09:02
Seuraa suorana kello 10: Miten korona on vaikuttanut maahanmuuttoon?
-
09:00
Paljastus: uudistunut Patrik Laine ällistytti kaikki 15 minuutissa – "Kuka on tuo jätkä?"
-
08:50
Riina-Maija Palander kommentoi Me Naisissa aviokriisiään: "Kallen pitää nyt saada elää hetki itselleen"
-
08:49
Olympiastadionin remontin kustannusarvio nousi yli 130 miljoonaa euroa – tarkastusvirasto: viranomaisvalvonta oli puutteellista
-
08:48
Trumpin presidenttikausi päättyy – mitä jäi käteen ja mitä Biden tekee ensimmäisen 100 päivän aikana?
-
08:44
Terrafamen akkukemikaalitehtaalle ympäristölupa
-
08:41
Trump myönsi yli 70 armahdusta: Listalla oma entinen neuvonantaja ja kaksi räppäriä, mutta ei omaa nimeä tai läheisiä
-
08:34
Latvia haluaisi järjestää jääkiekon MM-kisat yksin, mutta ensin on löydettävä toinen pelipaikka: "Ei riitä jääaika eikä olosuhde"
-
08:34
Metsäteollisuuden ostot yksityismetsistä supistuivat hieman
-
08:30
NHL:n yön suomalaiset: Kevin Lankinen osaksi hämmentävää tilastoa
-
08:28
Kirjeenvaihtajan kommentti: Trump jättää poikkeuksellisen riitaisan perinnön – Biden astuu virkaansa äärimmäisten turvallisuushuolien keskellä
-
08:13
Viime viikkojen ilmiö riemastuttaa Hiihtoliiton pomoa – mistä kasvavat uudet iivoniskaset ja kristapärmäkosket?
-
08:07
2-vuotiaalla Mayahilla oli jo syntyessään vitivalkea raita hiuksissaan: "Ihmiset aina pysäyttävät meidät kertoakseen, kuinka erityinen hän on"
-
07:45
Ex-missi Heidi Sohlberg toivoo luonnollisempia kuvia someen – näyttää itse mallia luonnonkauniista selfiestä
-
07:45
Teuvo Teräväinen lisätty NHL:n koronalistalle – TSN: Suomalaistähdellä tartunta
-
07:33
Oletko saanut postissa oudon siemenpaketin? Älä kylvä sisältöä: "Jälkiä geenimuunnellusta materiaalista"
-
07:30
M-Sport selvitti vaikeat vastoinkäymiset päästäkseen Monte Carloon – Teemu Suninen uudessa tilanteessa MM-rallikauden kynnyksellä: "Hänellä on todistettavaa"
-
Lataa lisää