Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Morsian palkkasi ammattikuvaajan – sai surkeimmat hääkuvat ikinä

Kuvituskuva ja kuvakaappaus Facebookista
Kuvituskuva ja kuvakaappaus FacebookistaFabio Lotti ja kuvakaappaus Facebookista
Julkaistu 15.04.2016 10:37

MTV LIFESTYLE

Singaporelainen Jaclyn Ying päätti jakaa kammoittavat hääkuvansa sosiaaliseen mediaan

Singaporelainen Jaclyn Ying sanoi "tahdon" rakkaalle miehelleen kauniissa, rakkaudentäyteisessä seremoniassa, jonka valokuvaaja ikuisti.

Ying saattaa tällä hetkellä toivoa, että olisi sittenkin palkannut toisen kuvaajan, kertoo Daily Mail.

Nainen sai kuvaajan "taideteokset" haltuunsa häiden jälkeen, ja päätti vihastumisesta toivuttuaan jakaa ne sosiaaliseen mediaan.

Jos kuva ei näy, katso se täällä.

Jos kuva ei näy, katso se täällä.

Pari oli ostanut hääkuvauspaketin hyvämaineisesta valokuvausliikkeestä. Vaikka pari ei saanut itse valita tiettyä kuvaajaa, heille vakuutettiin, että kaikki kuvaajat ovat ammattitaitoisia. Myös kuvaajien portfoliot olivat kunnossa. Pari allekirjoitti paperit.

– Kuvat näyttivät hyviltä, joten allekirjoitimme paperit miettien "okei, miten huonoja ne nyt voivat olla". Huonoja, kaverit. Sellaisia ensitreffit-menossa-ja-tukit-vessan-ulosteellasi-huonoja. Tai sellaisia luotin-pieruuni-mutta-ulostin-housuuni-huonoja, Ying kirjoitti Facebookissa.


Jos kuva ei näy, katso se täällä.


Jos kuva ei näy, katso se täällä.

Jos kuva ei näy, katso se täällä.

Naisen hullunhauskaa päivitystä kuvineen on jaettu jo yli 20 000 kertaa.

– Älkää käsittäkö väärin – kyseessä ei ole häpäisypostaus. Halusimme vain jakaa nämä hulvattoman huonot kuvat kaikkien kanssa, Ying sanoo.

– Vannon, etten ole editoinut kuvia. Kaikki näkemänne (väri, valot, rajaus jne.) on juuri kuten se oli DVD:llä, jonka saimme morsiusliikkeestä.

Jos kuva ei näy, katso se täällä.


Jos kuva ei näy, katso se täällä.

Jos kuva ei näy, katso se täällä.

Muita morsiamia hän kehottaa ottamaan yhteyttä, jos he haluavat kammokuvat ottaneen kuvaajan nimen tietoonsa.

Kuvaaja on jo henkilökohtaisesti pahoitellut tilannetta sosiaalisessa mediassa. Hän katuu, ettei poistanut antamastaan kuvasaaliista huonoja otoksia, ja lupaa jatkossa toimia toisin.

– Toivon todella, että muut 800 kuvaa ovat hyviä. Häidenne kuvaaminen oli nautinnollinen kokemus, kuvaaja kirjoittaa.

– Pyydän vielä kerran vilpittömästi anteeksi tuskasta, jota kamalat kuvat aiheuttivat. Kenties voisimme tavata, ja voisin tarjota teille kahvit ja pyytää kasvotusten anteeksi aiheuttamaani mielipahaa.

Toisaalta tilanne voisi olla pahempi – parilla voisi olla myös tällaisia kuvia itsestään...  


Jos kuvat eivät näy, katso ne täällä.

Lähde: Daily Mail

Lisää aiheesta:

Eronnut nainen vaati häävalokuvaajalta rahojaan takaisin neljä vuotta häiden jälkeen – "Tämän täytyy olla vitsi"Morsian otatti hääkuvansa vessassa – somessa ihmetellään: "Ehkä he tapasivat siellä ensimmäisen kerran?"Suku ei suostunut maksamaan ökyhääjuhlista – raivostunut morsian perui häät: "Pyysimme jokaiselta vieraalta vain noin 1300 euroa"Nuori nainen kyllästyi kadulla huuteluun – osoittaa kuvillaan miesten typeryydenMies näki ystävänsä ottamat lomakuvat – koki monille tutun tuskan: "Kun on minun vuoroni, saan jotakin tällaista"Morsiamella ei ollut lainkaan naispuolisia ystäviä morsiusneidoiksi – päätyi epätavalliseen ratkaisuun
HäätMitä ihmettä?Seksi ja parisuhdeLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Häät
  • 11.9.13:04
    Jukka Rasila

    Keski-Uusimaa: Jukka Rasilalta yllätysilmoitus – häät

  • 2.9.20:31
    Luonto ja eläimet

    Koskettava yllätysvieras keskeytti ukrainalaisparin hääseremonian

  • 6.8.11:30
    Kasperi Kapanen

    Kuvat julki Kasperi Kapasen ja Matleena-vaimon hulppeista häistä – somessa yksimielinen reaktio: "Te täydelliset"

  • 2.8.14:42
    Juhlat

    Salolaispari järjesti häät noin 7 200 eurolla – yksi hoksaus kuin lottovoitto: "Melkoinen menoerä, jos lähdetään ostamaan"

  • 30.7.08:52
    Rakkaus

    Kurre Westerlund ja Jenna-rakas julkaisivat kuvia hääpäivästään: "Sydän täynnä kiitollisuutta"