Miss Suomi Viivi Pumpanen on keskustellut miesystävänsä Pezhman Ahmadin kanssa taannoin tapahtuneesta selkkauksesta ravintolan edustalla.
– Tiedän kuitenkin, että Petskun ravintola ei ole kaikkein rauhallisemmalla alueella ja siellä voi tuollaista käydä. Minulla ei ole mitään syytä epäillä, että Petsku olisi syyllistynyt mihinkään, koska ei hän halua omaa ravintolaansa menettää. Hän oli tuolloin ollut vain rauhoittelemassa tilannetta, Viivi Pumpanen kertoo Viihdeuutisille.
Pezhman Ahmad kertoi aiemmin, että hänet liitettiin mukaan ravintolan edustalla tapahtuneeseen kahakkaan, jota poliisit kävivät selvittämässä. Petsku kommentoi olleensa oman, Vantaan Korsossa sijaitsevan ravintolansa edustalla sattuneessa välikohtauksessa vain sivullisena.
– Ravintolani edessä sattui tappelu, jota menin järjestyksenvalvojan kanssa rauhoittelemaan. Emme kuitenkaan koskeneet keneenkään sormenpäälläkään. Selkkauksesta on jo aikaa, ja se on vähäpätöinen, Petsku vakuuttaa.
(MTV3)