Entinen F1-kuljettaja David Coulthard hehkutti tyttöystävältään saamaansa "raporttia" testosteronitasoistaan.
Mika Häkkisen entisenä tallikaverinakin muistettava Coulthard, 53, seurustelee itseään huomattavasti nuoremman ruotsalaismallin Sigrid Silversandin, 29, kanssa. F1-asiantuntijana nykyisin toimiva Coulthard sai Formula For Success -podcastia kanssaan juontavalta Eddie Jordanilta yhdessä jaksossa kysymyksen, mitä miehen tyttöystävä ajattelee hänen testosteronitasoistaan.
Coulthardin vastaus ei ollut varsinaisesti vaatimaton.
– Sain sieltä ylistävän raportin ja myös lääkärintodistuksen. Testosteronini testattiin ja kuulun siltä osin ilmeisesti miesten korkeimpaan prosenttiin, britti sanaili.
3:44
Coulthardin mukaan hänen adrenaliininsa olisi ollut urheilu-uran aikana niin korkealla, että testosteronia olisi lataantunut hänen kehoonsa.
– Siinä ei ole siis ongelmia.
Seksikommentti "paskapuhetta"
Mies sen sijaan kumosi aiemmin esittämän kommenttinsa siitä, että hän olisi ajanut nopeammin harrastettuaan seksiä ennen kilpailemista.
– Se oli tietysti vain paskapuhetta. En muista sanoneeni sitä, mutta se kuulostaa asialta, jonka olisin sanonut vain reaktion vuoksi.
Coulthard ajoi F1-sarjassa vuosina 1994–2008 ja voitti yhteensä 13 osakilpailua. Parhaimmillaan hän sijoittui MM-sarjassa toiseksi McLarenilla vuonna 2001.