Mestarien liiga 2020-2021 – otteluohjelma, tv-lähetykset ja tulokset

5:44
Riyad Mahrezista tuli välierissä PSG:tä vastaan Manchester Cityn sankari. Tässä hän maalasi kolmannen kerran otteluparissa.

Jalkapallon Mestarien liigan kausi 2020-21 käynnistyi lohkovaiheen otteluilla 20. lokakuuta. Euroopan ykköskilpailu huipentuu Turkin Istanbulissa pelattavaan finaaliin 29. toukokuuta 2021.   

MAINOS

Mestarien liiga suorana C Morella

C More näyttää suorana lähetyksenä joka ikisen Mestarien liigan, Eurooppa-liigan ja La Ligan ottelun.

C Moren sivulle pääset tästä

Mestarien liigan pelisysteemi on tuttu aiemmilta vuosilta. 32 joukkuetta arvottiin kahdeksaan neljän joukkueen alkulohkoon.

Jokaisen lohkon kaksi parasta etenivät pudotuspeleihin, jotka käynnistyivät 16. helmikuuta. 

Alle olevia otteluohjelmaa, tuloksia ja tv-lähetystietoja päivitetään kilpailun edetessä. 

Mestarien liigan pudotuspelivaiheen otteluohjelma, tulokset ja tv-lähetykset:

Finaali

Aika

Lauantai 29. toukokuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

22.00

Manchester City-Chelsea

C More Sport 1/cmore.fi

Välierien 1. osaottelut

Aika

Tiistai 27. huhtikuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

22.00

Real Madrid-Chelsea

1-1

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 28. huhtikuuta

22.00

PSG-Manchester City

1-2

C More Sport 1/cmore.fi

Välierien 2. osaottelut

Aika

Tiistai 4. toukokuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

22.00

Manchester City-PSG

2-0

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 5. toukokuuta

22.00

Chelsea-Real Madrid

2-0

C More Sport 1/cmore.fi

Puolivälierien 1. osaottelut

Aika

Tiistai 6. huhtikuuta 

Tulos

Ohjelmatiedot

22.00

Real Madrid-Liverpool 

3-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Manchester City-Dortmund

2-1

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 7. huhtikuuta

22.00

Bayern München-PSG

2-3

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Porto-Chelsea

0-2

C More Sport 2/cmore.fi

Puolivälierien 2. osaottelut

Aika

Tiistai 13. huhtikuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

22.00

Chelsea-Porto

0-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

PSG-Bayern München

0-1

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 14. huhtikuuta

22.00

Dortmund-Manchester City

1-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Liverpool-Real Madrid

0-0

C More Sport 1/cmore.fi

Neljännesvälierien 1. osaottelut

Aika

Tiistai 16. helmikuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

22.00

Barcelona-PSG

1-4

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Leipzig-Liverpool

0-2

C More Sport 2/cmore.fi

Keskiviikko 17. helmikuuta

22.00

Porto-Juventus

2-1

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Sevilla-Dortmund

2-3

C More Sport 2/cmore.fi

Tiistai 23. helmikuuta

22.00

Atletico Madrid-Chelsea

0-1

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Lazio-Bayern München

1-4

C More Sport 2/cmore.fi

Keskiviikko 24. helmikuuta

22.00

Atalanta-Real Madrid

0-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Mönchengladbach-Manchester City

0-2

C More Sport 1/cmore.fi

Neljännesvälierien 2. osaottelut

Aika

Tiistai 9. maaliskuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

22.00

Juventus-Porto

3-2 (4-4)

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Dortmund-Sevilla

2-2 (5-4)

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 10. maaliskuuta

22.00 

Liverpool-Leipzig

2-0 (4-0)

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

PSG-Barcelona

1-1 (5-2)

C More Sport 1/cmore.fi

Tiistai 16. maaliskuuta

22.00

Manchester City-Mönchengladbach

2-0 (4-0)

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Real Madrid-Atalanta

3-1 (4-1)

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 17. maaliskuuta

22.00

Chelsea-Atletico Madrid

2-0 (3-0)

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Bayern München-Lazio

2-1 (6-2)

C More Sport 2/cmore.fi

Mestarien liigan alkulohkovaiheen otteluohjelma, tulokset ja tv-lähetykset:

1. kierros

Aika

Tiistai 20. lokakuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

19.55

Zenit-Club Brügge

1-2

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Kiovan Dynamo-Juventus

0-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Rennes-Krasnodar

1-1

cmore.fi

22.00

Chelsea-Sevilla

0-0

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Lazio-Dortmund

3-1

cmore.fi

22.00

Barcelona-Ferencvaros

5-1

cmore.fi

22.00

PSG-Manchester United

1-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Leipzig-Basakshehir

2-0

cmore.fi

Keskiviikko 21. lokakuuta

19.55

Salzburg-Lokomotiv Moskova

2-2

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Real Madrid-Shahtar Donetsk

2-3

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Bayern München-Atletico Madrid

4-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Internazionale-Mönchengladbach

2-2

cmore.fi

22.00

Olympiakos-Marseille

1-0

cmore.fi

22.00

Manchester City-Porto

3-1

cmore.fi

22.00

Ajax-Liverpool

0-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Midtjylland-Atalanta

0-4

cmore.fi

2. kierros

Aika

Tiistai 27. lokakuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

19.55

Lokomotiv Moskova-Bayern München

1-2

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Shahtar Donetsk-Internazionale

0-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Atletico Madrid-Salzburg

3-2

cmore.fi

22.00

Mönchengladbach-Real Madrid

2-2

cmore.fi

22.00

Porto-Olympiakos

2-0

cmore.fi

22.00

Marseille-Manchester City

0-3

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Atalanta-Ajax

2-2

cmore.fi

22.00

Liverpool-Midtjylland

2-0

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 28. lokakuuta

19.55

Krasnodar-Chelsea

0-4

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Basaksehir-PSG

0-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Sevilla-Rennes

1-0

cmore.fi

22.00

Club Brügge-Lazio

1-1

cmore.fi

22.00

Dortmund-Zenit

2-0

cmore.fi

22.00

Ferencvaros-Kiovan Dynamo

2-2

cmore.fi

22.00

Juventus-Barcelona

0-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Manchester United-Leipzig

5-0

C More Sport 2/cmore.fi

3. kierros

Aika

Tiistai 3. marraskuuta 

Tulos

Ohjelmatiedot

19.55

Lokomotiv Moskova-Atletico Madrid

1-1

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Shahtar Donetsk-Mönchengladbach

0-6

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Salzburg-Bayern München

2-6

cmore.fi

22.00

Real Madrid-Internazionale

3-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Manchester City-Olympiakos

3-0

cmore.fi

22.00

Porto-Marseille

3-0

cmore.fi

22.00

Midtjylland-Ajax

1-2

cmore.fi

22.00

Atalanta-Liverpool

0-5

C More Sport 2/cmore.fi

Keskiviikko 4. marraskuuta

19.55

Zenit-Lazio

1-1

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Basaksehir-Manchester United

2-1

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Chelsea-Rennes

3-0

cmore.fi

22.00

Sevilla-Krasnodar

3-2

cmore.fi

22.00

Club Brügge-Dortmund

0-3

cmore.fi

22.00

Barcelona-Kiovan Dynamo

2-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Ferencvaros-Juventus

1-4

cmore.fi

22.00

Leipzig-PSG

2-1

C More Sport 1/cmore.fi

4. kierros

Aika

Tiistai 24. marraskuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

19.55

Rennes-Chelsea

1-2

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Krasnodar-Sevilla

1-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Lazio-Zenit

3-1

cmore.fi

22.00

Dortmund-Club Brügge

3-0

cmore.fi

22.00

Kiovan Dynamo-Barcelona

0-4

cmore.fi

22.00

Juventus-Ferencvaros

2-1

cmore.fi

22.00

PSG-Leipzig

1-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Manchester United-Basaksehir

4-1

C More Sport 2/cmore.fi

Keskiviikko 25. marraskuuta

19.55

Mönchengladbach-Shahtar Donetsk

4-0

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Olympiakos-Manchester City

0-1

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Bayern München-Salzburg

3-1

cmore.fi

22.00

Atletico Madrid-Lokomotiv Moskova

0-0

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Internazionale-Real Madrid

0-2

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Marseille-Porto

0-2

cmore.fi

22.00

Ajax-Midtjylland

3-1

cmore.fi

22.00

Liverpool-Atalanta

0-2

cmore.fi

5. kierros

Aika

Tiistai 1. joulukuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

19.55

Lokomotiv Moskova-Salzburg

1-3

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Shahtar Donetsk-Real Madrid

2-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Atletico Madrid-Bayern München

1-1

cmore.fi

22.00

Mönchengladbach-Internazionale

2-3

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Marseille-Olympiakos

2-1

cmore.fi

22.00

Porto-Manchester City

0-0

cmore.fi

22.00

Liverpool-Ajax

1-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Atalanta-Midtjylland

1-1

cmore.fi

Keskiviikko 2. joulukuuta

19.55

Krasnodar-Rennes

1-0

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

Basaksehir-Leipzig

3-4

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Sevilla-Chelsea

0-4

cmore.fi

22.00

Dortmund-Lazio

1-1

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Club Brügge-Zenit

3-0

cmore.fi

22.00

Juventus-Kiovan Dynamo

3-0

cmore.fi

22.00

Ferencvaros-Barcelona

0-3

cmore.fi

22.00

Manchester United-PSG

1-3

C More Sport 1/cmore.fi

6. kierros

Aika

Tiistai 8. joulukuuta

Tulos

Ohjelmatiedot

19.55

Lazio-Club Brügge

2-2

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Zenit-Dortmund

1-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Rennes-Sevilla

1-3

cmore.fi

22.00

Chelsea-Krasnodar

1-1

cmore.fi

22.00

Kiovan Dynamo-Ferencvaros

1-0

cmore.fi

22.00

Barcelona-Juventus

0-3

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Leipzig-Manchester United

3-2

C More Sport 1/cmore.fi

Keskiviikko 9. joulukuuta

19.55

Ajax-Atalanta

0-1

C More Sport 1/cmore.fi

19.55

Midtjylland-Liverpool

1-1

C More Sport 2/cmore.fi

19.55

PSG-Basaksehir

5-1

cmore.fi

22.00

Bayern München-Lokomotiv Moskova

2-0

cmore.fi

22.00

Salzburg-Atletico Madrid

0-2

C More Sport 2/cmore.fi

22.00

Internazionale-Shahtar Donetsk

0-0

cmore.fi

22.00

Real Madrid-Mönchengladbach

2-0

C More Sport 1/cmore.fi

22.00

Olympiakos-Porto

0-2

cmore.fi

22.00

Manchester City-Marseille

3-0

cmore.fi


Lue myös:

    Uusimmat

    Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme vaihtamaan tuettuun selaimeen. Lisätietoja