Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Madeleine harvinaisessa tv-haastattelussa: En ole vieläkään tottunut julkisuuteen

Madeleine ja Chris O'Neill prinsessan sylissä olevan prinssi Nicolaksen ristiäisissä lokakuussa 2015.
Madeleine ja Chris O'Neill prinsessan sylissä olevan prinssi Nicolaksen ristiäisissä lokakuussa 2015.All Over Press/All Over Press
Julkaistu 09.12.2015 22:25

MTV VIIHDE

Ruotsin prinsessa Madeleinen ja Chris O'Neillin ensimmäisestä yhteishaastattelusta on julkaistu pieni maistiainen.

Prinsessa Madeleine ja hänen puolisonsa Chris O’Neill nähdään tulevana perjantaina SVT:n Skavlan-keskusteluohjelman vieraina.

Ohjelmasta on julkaistu minuutin pituinen maistiaispätkä ruotsalaislehti Aftonbladetin nettisivuilla. Madeleine avautuu klipissä lapsuudesta asti jatkuneesta julkisuudesta.

Prinsessa toteaa olleensa lapsena aina se, joka karkasi kuvaustilanteissa ja jonka perässä hänen vanhempansa joutuivat juoksemaan.

– Luulisi, että olisin jo tottunut julkisuuteen ja valokuvaajiin, mutta ei. Olen loppujen lopuksi aika ujo enkä tykkää olla huomion keskipisteenä, Madeleine avautuu.

– Mutta minun asemassani siihen on ollut pakko tottua. Taistelen edelleen sen asian kanssa. Mutta olen täällä nyt, prinsessa naurahtaa.

Fredrik Skavlanin juontamassa ohjelmassa vierailevat myös laulajatähti Adele ja suosikkikokki Jamie Oliver. Ohjelma nähdään perjantai-iltana kello 22 Suomen aikaa.

Skavlanin nauhoituksista on julkaistu ennakkotunnelmia myös Twitterissä.


Juontaja Fredrik Skavlan intoilee SVT:n nettisivuilla, että tiedossa on kovin vieraskattaus kuin koskaan aiemmin.

– Kaikki olivat todella avoimia, anteliaita, hauskoja ja kiinnostuneita toisistaan, joten se ylitti jopa minun korkeat odotukseni, Skavlan kertoi.

Lisää aiheesta:

Mark Levengood täyttää 60 vuotta – ystävät järjestivät Käärijä-yllätyksenYouTube-tähti pettyi syvästi idoliinsa Ellen DeGeneresiin tavattuaan hänet – paljastaa nyt mitä tuotannon kulissien takana tapahtuiPrinsessa Madeleine ilmoitti uudesta aluevaltauksestaan: "Olen erittäin innoissani voidessani vihdoin jakaa teidän kanssanne"Madeleine tv:ssä: Vanhempani olivat paljon poissa, kun olin pieniMadeleine tv-esiintymisestä Adelen kanssa: Oli hauskaa puhua perheestä ja lapsistaKuva: Riehakasta meininkiä! Madeleine ja Chris tv-vieraina Adelen ja Jamie Oliverin kanssa
Prinsessa MadeleineChris O'NeillKuninkaalliset

Tuoreimmat aiheesta

Prinsessa Madeleine
  • 28.8.18:15
    Kuningas Kaarle Kustaa

    Prinsessa Madeleine vastaa kritiikkiin ihonhoitosarjastaan – myös aviomiehellä painavaa sanottavaa

  • 15.7.16:35
    Prinsessa Victoria

    Kaarle Kustaa yllätti juhlakansan – näin prinsessa Victorian syntymäpäiviä juhlittiin

  • 10.6.12:41
    Ruotsin kuninkaalliset

    Prinsessa Madeleine 43 vuotta – hovi julkaisi kesäisen synttärikuvan

  • 22.5.19:01
    Kruunun takaa

    Tiesitkö? Tätä tietoa Euroopan kuninkaalliset eivät koskaan jaa julkisuuteen

  • 28.3.18:01
    Kuninkaalliset

    Prinsessa Madeleinen somejulkaisu saattoi rikkoa lakia