Paparazzi-mallitoimiston toimitusjohtaja juhlii kuusikymppisiään tänään tiistaina.
Toimitusjohtaja Laila Snellman iloitsee elämänkokemuksestaan täyttäessään 60 vuotta tiistaina 16. helmikuuta.
– Ovathan pyöreät vuodet aina etappi, mutta ei sen kummempaa. Kaikista tärkeintä on, että olen pysynyt terveenä ja jaksan tehdä töitä, Snellman sanoo MTV:lle.

Eläkkeelle jäämistä Snellman ei ole edes pohtinut. Hän uskoo jatkavansa työelämässä ainakin seuraavat kahdeksan vuotta.
Merkittävimpiin muistoihin Snellmanin omalta mallinuralta kuuluu muun muassa kahden viikon kuvausmatka Meksikoon. Löytämistään huippumalleista hän nostaa esiin erityisesti Angelika Kallion.
– Angelika oli ensimmäinen, joka teki töitä huipulla. Pariisissa ja New Yorkissa.
– Hänen lisäkseen voisi mainita Pipsa Hurmerinnan, Ninja Sarasalon ja Suvi Koposen, joka on vieläkin kysytty nimi maailmalla.
Ikä tuo muutoksia
Ikääntymisen Snellman kertoo huomaavansa etenkin näöstä – silmälasit ovat tarpeen entistä useammin.
– Ikä ei ole tuonut ulkonäköpaineita yhtään, Laila kertoo.




