Atalantan luotsi Gian Piero Gasperini nauroi väitteille, joiden mukaan Cristiano Ronaldo olisi aiheuttanut ongelmia Manchester Unitedille, kun portugalilaistähti oli nostanut kahdella maalillaan Unitedin 2-2-tasapeliin italialaisseuran vieraana Mestarien liigassa tiistaina.
Jutun videot: Yllä Cristiano Ronaldon upea tasoitusmaali ottelun lisäajalla. Alla portugalilaistähden ensimmäinen osuma, joka oli yksi Mestarien liiga -kauden kauneimmista.
Ronaldon tehot ovat pysyneet huipputasolla hänen palattuaan Juventuksesta Unitediin. Hyökkääjä on mättänyt viisi maalia neljässä Mestarien liiga -ottelussa ja neljä osumaa seitsemässä Valioliiga-pelissä.
LUE MYÖS: Maalaako tässä maailman paras jalkapalloilija? Valmentaja ylisti hirmuvireistä sankaria: "Yritämme saada hänelle 100 maalia Mestarien liigassa"
Tästä huolimatta 36-vuotiaan pelaajan on katsottu tuovan vaikeuksia ManU:lle, sillä hän esimerkiksi osallistuu hyvin rajallisesti prässipeliin.
– Jotkut ovat jopa sanoneet hänen olevan ongelma (Unitedille). Kuvitelkaa Ronaldo ongelmana! Hän ei koskaan lauo ohi – osa menee maaliin, osan maalivahti torjuu, Atalanta-luotsi Gasperini kommentoi.
