Mikko ja Sara Parikan h-hetki lähestyy kovaa vauhtia. Pariskunnan toisen vauvan laskettu aika sijoittuu vuoden vaihteeseen.
Salkkarit-pariskunnan Mikko ja Sara Parikan arki on tällä hetkellä odottelua. Pariskunnan toisen lapsen on määrä syntyä vuodenvaihteessa.
Sara Parikka jäi äitiyslomalle marraskuun puolivälissä, ja nyt nuori nainen on viettänyt pikkujouluja yhdessä lapsensa Matildan kanssa.
– Emme ole tehneet veikkauksia siitä, milloin vauva syntyy. Ajattelen, että tulee kun tulee. Ensimmäistä lasta odottaessani olin paljon kärsimättömämpi, Sara Parikka kertoi aiemmin MTV:lle.
Myös Mikko Parikka jää pian joululomalle Salattujen elämien kuvauksista. Mies julkaisi Instagram-tilillään söpön kuvan hänestä ja tyttärestään.
Jos kuvat eivät näy, voit katsoa ne täältä ja täältä.
Parikka kertoi, että tulevan lapsen nimen keksimisessä on ollut lieviä ongelmia. Nyt pariskunta on kuitenkin onnistunut karsimaan nimivaihtoehtoja kahteen.
