KUVAT: Maailman rumin koira on jälleen valittu
Yhdysvalloissa on jälleen kisattu maailman rumimman koiran tittelistä.
Kaliforniassa käydyn kisan voiton nappasi tänä vuonna Holly Chandlerin omistama Peanut.
Kakkossijalle ylsi puolestaan Jason Wurtzin kiinanharjakoira SweePee Rambo.
Uusimmat
-
07:40
NHL-seuran pomo vahvisti Leijonien panttaaman tiedon Esa Lindellistä – "Pelaa Suomen riveissä"
-
07:38
Tre Kronorin touhu ihmetyttää – Leijonat-hyökkääjä liputtaa vastakohdalle: "Ketä odottavat"
-
07:20
Australia on maailman suurimpia fossiilisten polttoaineiden viejiä – "Nykyisen hallituksen ilmastopolitiikka on riittämätöntä"
-
07:14
Tutkijat uskovat löytäneensä uuden haimasyövän varoitusmerkin
-
07:01
Ruotsi kerää kritiikkiä, mutta miksi se on jopa vaarallisempi kuin aiemmin? Leijonat-valmentajalta painokasta tekstiä
-
07:00
Butler johdatti 41 pisteellään Miamin voittoon NBA-lohkofinaalien avauksessa
-
06:50
Azovstalin terästehtaan evakuointeja yritettiin jatkaa Ukrainassa – MTV seuraa sotaa Ukrainassa
-
06:46
Liverpool roikkuu yhä mukana Valioliigan mestaruustaistossa – piti haaveensa elossa voitolla: "Se on mahdollista"
-
06:36
Turkkilaiset hallituslähteet Bloombergille: Turkki haluaa Suomelta ja Ruotsilta tiukan linjan kurdijärjestöihin sekä asevientikiellon pois
-
06:29
Venäjän autokaupan hirvittävä syöksy jatkuu – näitä lukuja olisi toisenlaisina aikoina vaikea uskoa todeksi
-
06:23
Kouvolassa vakava liikenneonnettomuus – rekka ja henkilöauto törmäsivät
-
06:22
USA:n armeijan 50-vuotias rynnäkkökone joutui kovaan testiin – näin se pärjäsi moderneja aseita vastaan
-
06:17
Aleksander Barkovin Floridalle karvas tappio – NHL:n hallitseva mestari rokotti ylivoimalla
-
06:15
Pääministeri Sanna Marin vierailee tänään Roomassa – tapaa Italian pääministeri Mario Draghin
-
06:04
HS-gallup: Kokoomus jatkaa edelleen suosituimpana puolueena
-
06:02
Mitä Turkki tavoittelee Nato-vaateillaan? Ex-kansanedustaja Ozan Yanar: "Turkki on huomannut, että sillä on pelimerkkejä kädessä"
-
06:01
Jonne Virtanen räväyttää: Mikael Granlund pois ykköskentästä – "Emme saa parhaasta pelaajastamme nyt tarpeeksi irti"
-
06:00
Jääkiekon MM-kisat keskiviikkona 18.5.: Leijonat haastaa Ruotsin B-lohkon herkkupalassa
-
05:53
Presidentti Niinistö jatkaa valtiovierailua Ruotsissa, turvallisuuspolitiikka edelleen vahvasti esillä
-
05:44
Presidentti Niinistö Ruotsin Kuninkaanlinnan juhlaillallisella: Viisi Pohjoismaata Natossa vahvistaisi turvallisuutta koko Euroopassa
-
Lataa lisää